Опалювальний сезон розпочався по всій Україні, але для вирішення боргових проблем потрібні зусилля місцевої влади

Затримка подачі тепла в оселі в окремих населених пунктах через безгосподарність місцевої влади склала майже півтора місяці

Наприкінці листопада нарешті можна стверджувати, що опалювальний сезон розпочався в усіх регіонах України. Затримка подачі тепла в оселі в окремих населених пунктах склала майже півтора місяці. Про це свідчать оперативні дані НАК «Нафтогаз України» (далі — Компанія) про підприємства сфери теплокомуненерго, які не виконують жодної з вимог для отримання газу в межах спецобов’язків (ПСО).

Щоб такі ситуації не повторювались, Нафтогаз закликає виробників тепла, засновників цих підприємств та місцеву владу уважно слідкувати за станом погашення боргів цих підприємств, не накопичувати їх та діяти проактивно. Мешканці населених пунктів, за які вони відповідають, мають право на тепло в оселях незалежно від погодних умов надворі.

«Цього року ми знову мали ситуації, коли виробники тепла окремих населених пунктів не лише накопичили критичні борги, через які Нафтогаз за законом не може постачати газ підприємству, але й дотягнули цю ситуацію до холодів. Один із кричущих прикладів — місто Куп’янськ Харківської області, де через безгосподарність місцевої влади люди мусили перекривати дорогу і таким чином спонукати управлінців до дій. Практика успішних міст показує: якщо підприємства та місцева влада не затягують проблеми і системно працюють, щоб усі борги були погашені, мешканці взагалі не турбуються про можливі зриви опалювального сезону — вони впевнені, що все буде добре. Так мають працювати всі підприємства», — відзначила Ірина Журавльова, директор департаменту з операційної діяльності Нафтогазу.

Нафтогаз на постійній основі, незалежно від опалювального сезону, інформує обласні (міські) адміністрації, органи місцевого самоврядування та, безпосередньо, підприємства-боржники щодо споживання, розрахунків та заборгованості за природний газ.

Окрім цього, щороку Компанія з липня систематично оновлює на сайті інформацію про перелік боржників, яким за законом не може постачати газ у зв’язку з критичними боргами. Мешканці кожної області мають можливість заздалегідь перевірити, чи стосуються ризики їхніх місцевих (регіональних) підприємств теплокомуненерго (ТКЕ).

Так, за майже 5 місяців проблему критичних боргів вирішили 100 виробників тепла.


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини