Опалювальний сезон розпочнеться лише в тих регіонах, де підприємства ТКЕ забезпечать 95% розрахунки за спожитий у 2007 році газ

НАК “Нафтогаз України” попереджає керівників підприємств ТКЕ та місцевих органів влади про те, що з дати початку опалювального сезону (15 жовтня) природний газ постачатиметься лише тим підприємствам ТКЕ, рівень розрахунків яких за газ спожитий у поточному році перевищує 95%. Підприємствам ТКЕ, які до 31 жовтня не здійснять повних розрахунків, постачання газу буде припинено до остаточного погашення боргів.

Компанія звертає увагу керівників підприємств ТКЕ та місцевих органів влади, що за даними оперативного моніторингу, населення України справно сплачує комунальні рахунки, майже стовідсотково розраховуючись за надані послуги. Так, рівень оплати комунальних послуг мешканцями Дніпропетровщини становить 111%, а розрахунки за газ підприємств ТКЕ області – лише 57%. На Луганщині населення розрахувалося з комунальниками на рівні 103%, підприємства ТКЕ сплатили 70% вартості спожитого газу; на Херсонщині відповідні показники становлять 99% і 48%; на Харківщині – 99% і 74%; на Закарпатті – 98% і 56%.

При стовідсоткових розрахунках населення за гарячу воду та тепло близько 1/5 зібраних коштів осідає у кишенях місцевих керівників. НАК «Нафтогаз України» нагадує, що не забезпечуючи своєчасну та у повному розмірі оплату за природний газ, керівники місцевої влади брутально порушують закон.

Незважаючи на критичний стан розрахунків за газ у низці регіонів та усвідомлюючи соціальну відповідальність перед суспільством, НАК “Нафтогаз України” не припинятиме постачання природного газу до медичних закладів, дитячих садків та шкіл. У разі припинення поставок газу до закладів соціальної сфери повна відповідальність лягатиме на керівників місцевих органів влади. Саме вони відповідатимуть за холодні батареї та відсутність гарячої води у лікарнях і дитсадках.

НАК “Нафтогаз України” закликає громадян із розумінням поставитися до жорстких заходів із наведення порядку у сфері оплати за природний газ і наголошує, що відповідальність за зрив початку опалювального сезону у регіонах-боржниках мають понести керівники місцевих органів влади. У разі відсутності тепла та гарячої води Компанія пропонує дисциплінованим платникам за комунальні послуги звертатися до суду з позовами про бездіяльність керівників місцевих органів влади та мерів міст.

Прес-центр

НАК “Нафтогаз України”

Інші новини