Парламентський комітет з питань енергетики провів експертне обговорення законопроекту про анбандлінг

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в четвер взяв участь у експертному обговоренні законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу», організованому Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв в четвер взяв участь у експертному обговоренні законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу», організованому Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

«Ухвалення цього законопроекту необхідне для вчасного завершення процесу відокремлення оператора ГТС від Нафтогазу. Це, в свою чергу, вкрай важливо для виконання Україною міжнародних зобов’язань та збереження нашою країною транзиту газу», – зазначив він.

В ході обговорення Андрій Коболєв звернув увагу парламентарів та експертів на те, що Україні необхідно завершити сертифікацію ТОВ «Оператор ГТС України» (ОГТСУ) до 1 січня, коли завершиться дія чинного транзитного контракту з Газпромом – відтак, якомога швидше прийняття законопроекту №2239-1 Верховною Радою критично важливе.

Голова правління Нафтогазу також наголосив, що законопроект про анбандлінг гарантує збереження газотранспортної системи України у 100% державній власності та передбачає розширення контролю національного енергетичного регулятора над діяльністю ОГТСУ.

«ГТС буде збережена у державній власності – не передбачається жодних змін цього статусу. Вона знаходитиметься в управлінні оператора на підставі угоди господарського відання. В свою чергу, ОГТСУ – належатиме ПАТ «Магістральні газопроводи України», власником якого є Міністерство фінансів України», – сказав він.

Водночас, Андрій Коболєв запропонував парламентарям зберегти можливість залучення міжнародних партнерів до управління ОГТСУ за погодженням з Верховною Радою.

«Важливо зберегти право Верховної Ради, яке закріплене в законі «Про ринок природного газу», щодо залучення до ОГТСУ, за погодженням парламенту, партнерів з часткою до 49%. Це, з одного боку, не змінює суті – адже без рішення Верховної Ради нічого не відбудеться. Але, з точки зору перемовин з закордонними партнерами – ми залишаємо вікно можливостей та доводимо конструктивність наших підходів», - зазначив керівник Нафтогазу.

Андрій Коболєв також нагадав, що Газпром активно залучає європейських партнерів до своїх проектів «Північний потік – 1» та «Північний потік – 2» та використовує це в якості аргументу на користь перенаправлення транзитних потоків газу з української ГТС у власні трубопровідні проєкти.

Нагадаємо, минулого тижня Верховна Рада прийняла законопроект №2239-1 за основу. В свою чергу Енергетичне співтовариство підтвердило повну відповідність документа вимогам Третього енергопакета ЄС.

З презентацією Нафтогазу до законопроекту №2239-1 можна ознайомитись за цим посиланням.Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Перелік документів

Інші новини