ПАТ «Київенерго» – найбільший боржник за спожитий природний газ в Україні

Станом на 9 вересня ПАТ «Київенерго» є найбільшим боржником перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ.

Станом на 9 вересня ПАТ «Київенерго» є найбільшим боржником перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий природний газ. Заборгованість Товариства складає 1,73 млрд. грн. або майже 9% від загальної заборгованості суб’єктів господарювання перед Нафтогазом (19,60 млрд. грн.). Ця заборгованість була накопичена Київенерго з 2011 р., а більша її частина сформована у 2013 (0,95 млрд. грн.) та 2014 (0,76 млрд. грн.) роках.

При цьому некомпенсована державою різниця між фактичними затратами на виробництво теплової енергії та сумою, яку повинні сплатити споживачі Київенерго, складає приблизно 0,38 млрд. грн. Ця некомпенсована державою різниця в тарифах сформована протягом ІІ кварталу 2014 р. Відповідно, борг Київенерго перед Нафтогазом без врахування компенсації різниці в тарифах становить 1,34 млрд. грн.

Населення є найбільшою категорією споживачів тепла та сумлінно оплачує свої рахунки

Населення, яке є найбільшим споживачем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання (близько 80% споживання), розраховується вчасно і практично в повному обсязі. Згідно з даними Держстату, рівень розрахунків населення у Києві в 2014 р. становить більше 100% з урахуванням погашення боргів минулих періодів.

У поточному році Київенерго отримало 1,22 млрд. грн. від населення та 0,79 млрд. грн. від держави у вигляді компенсації різниці в тарифах та відшкодування пільг та субсидій. При цьому, за 2014 р. Нафтогаз отримав від Київенерго оплату лише на суму 0,79 млрд. грн. Таким чином, Нафтогаз не отримав жодної частини коштів, перерахованих киянами за опалення та гаряче водопостачання в цьому році. Складається враження, що Київенерго використало газ для виробництва теплової енергії, отримало оплату зі споживачів, але не розрахувалося за спожитий газ.

Причиною обмеження газопостачання Київенерго є борги, в разі погашення заборгованості газопостачання буде відновлено

Враховуючи наявність значної заборгованості та тенденцію до її збільшення, Нафтогаз був змушений з 11 липня 2014 р. обмежити газопостачання Київенерго та деяким іншим боржникам. Зазначимо, що з того часу ряд підприємств теплоенергетики м. Києва, які мають прямі договори з Нафтогазом, здійснили погашення заборгованості за спожитий газ (зокрема, ТОВ «Ковальська-житлосервіс», «КП «Керуюча дирекція Шевченківського району»). Наразі газопостачання для цих споживачів було повністю поновлене.

Нафтогаз висловлює готовність відновити газопостачання також для Київенерго за умови вжиття дієвих заходів до погашення заборгованості, накопиченної підприємством. Вирішення питання критичної заборгованості перед Київенерго комунальних ЖЕКів та столичних бюджетних організацій можливе виключно за умови спільних конструктивних дій між теплопостачальним підприємством та Київською міською державною адміністрацією (КМДА).

КМДА має вчасно надати пропозиції щодо розподілу газу в м. Києві для підготовки до опалювального сезону

Нафтогаз України також звертає увагу на те, що, згідно Постанови КМУ № 296, повноваження щодо розподілу обсягів природного газу для потреб бюджетних установ та організацій, теплогенеруючих та теплопостачальних організацій, промислових споживачів та інших суб’єктів господарювання м. Києва надані голові КМДА. Відсутність пропозицій щодо розподілу газу від КМДА може суттєво ускладнити підготовку та початок опалювального сезону в столиці. Станом на 9 вересня відповідних пропозицій від Київської міської державної адміністрації на адресу Нафтогазу не надходило.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини