ПАТ «Укрнафта» не надало заявок на проведення аукціону з продажу нафти, конденсату і скрапленого газу

Станом на 26 січня до аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу (далі – Аукціонний Комітет) від ПАТ «Укрнафта» не надходило заявок на проведення аукціону.

Станом на 26 січня до аукціонного комітету з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу (далі – Аукціонний Комітет) від ПАТ «Укрнафта» не надходило заявок на проведення аукціону. Натомість, сьогодні від Укрнафти до Аукціонного Комітету надійшов лист з проханням визначити стартову ціну на нафту на біржовий аукціон, який запланований на 31 січня.

23 січня Аукціонний Комітет звернувся до Державної Фіскальної Служби (ДФС) з проханням надати інформацію для визначення стартової ціни на нафту сиру та газовий конденсат. Але ні Міненерговугілля, ні Аукціонний комітет відповіді на цей лист від ДФС не отримали. Таким чином, Аукціонний комітет не має можливості розрахувати стартову ціну на нафту та газовий конденсат.

Крім того, сьогодні на сайті КМУ було оприлюднено Постанову від 21.01.15 №16 «Про внесення змін до Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу нафти сирої, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу». Дана Постанова передбачає виключення перевідного коефіцієнту 0,85 при визначенні стартової ціни. Але Постанова набирає чинності з моменту її офіційного оприлюднення в газеті «Урядовий кур’єр», черговий випуск якої заплановано на 27 січня.

Таким чином, з метою недопущення порушень законодавства Аукціонний комітет на сьогоднішньому засіданні вирішив:
1. Оголосити перерву до 11:00 27 січня для визначення справедливої стартової ціни на енергоресурси.
2. Письмово звернутися до ПАТ «Укрнафта» та інших нафтогазовидобувних підприємств про перенесення терміну подання заявок на участь в аукціоні до 27 січня.
3. Терміново звернутися до ДФС щодо надання інформації про обсяги та митну вартість імпортованої нафти.

Нагадаємо, що відповідно до рішення засідання Аукціонного Комітету від 23.01.15 заявки на проведення аукціону 31 січня поточного року мали бути поданими до 26 січня.

22 січня 2015 р. було сформовано склад аукціонного комітету з продажу нафти, конденсату і скрапленого газу. До нього увійшли по три представники від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, а також чотири представники від Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України».


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини