Підготовлено проект Плану дій щодо реформи корпоративного управління Нафтогазу

Міжнародна юридична компанія Baker & McKenzie та міжнародна аудиторсько-консультаційна компанія PricewaterhouseCoopers представили ЄБРР та Нафтогазу проект Плану дій щодо реформи корпоративного управління Нафтогазу

Міжнародна юридична компанія Baker & McKenzie та міжнародна аудиторсько-консультаційна компанія PricewaterhouseCoopers у рамках проекту, який фінансує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), представили ЄБРР та Нафтогазу проект Плану дій щодо реформи корпоративного управління Нафтогазу, а також проекти нормативних документів та законодавчих актів для реалізації цієї реформи.

Основні положення Плану:

• приведення корпоративного управління у повну відповідність до принципів корпоративного управління державних підприємств Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР);

• покращення контролю над менеджментом Нафтогазу в інтересах українського народу;

• запобігання неправомірному політичному втручанню у діяльність компанії;

• створення Наглядової ради Нафтогазу та поступове збільшення її незалежності;

• впровадження найкращих сучасних практик розкриття інформації, управління ризиками, аудиту та винагороди менеджменту;

• відокремлення оператора газотранспортної системи – створення компанії з окремою (від Нафтогазу та його органів управління) структурою корпоративного управління, зокрема з незалежною Наглядовою радою;

• зміна ролі корпоративного центру Нафтогазу – на час здійснення реформ перехід від непрозорого та неефективного «портфельного управління» активами до ролі «стратегічного контролеру» над дочірніми структурами (Укргазвидобування, Укртрансгаз, Укртранснафта, Укрнафта тощо).

Реалізація Плану дозволить Нафтогазу відповідати запитам суспільства на зміни в економіці, що також є критично важливим для проведення успішної реформи газового сектору та підвищення інвестиційної привабливості державних нафтогазових активів.

В свою чергу це створить реальну можливість для проведення подальшої реструктуризації Нафтогазу в інтересах українського народу.

Довідково:

Нафтогаз ініціював Проект з розробки Плану дій щодо реформи корпоративного управління з метою кардинального підвищення рівня ефективності діяльності та прозорості компанії в інтересах народу Україні як кінцевого власника Нафтогазу.

Реформу корпоративного управління було визначено Нафтогазом як пріоритетну відразу після зміни керівництва навесні минулого року. З огляду на складність цієї реформи, зокрема політичну, вона проходить у декілька етапів.

Спочатку над концептуальними засадами цієї реформи працювали фахівці міжнародної аудиторсько-консультаційної компанії Deloitte, залучені урядом США, та професор Антверпенського університету А. Бойцун. Зокрема було визначено доцільність дотримання принципів корпоративного управління державних компаній Організації з економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), а також розроблено концепцію впровадження цих принципів.

За пропозицією Нафтогазу до Коаліційної угоди фракцій Верховної Ради України було включено положення про необхідність впровадження цих принципів в енергетичних компаніях державного сектору економіки.

У жовтні до цього проекту долучився ЄБРР, який профінансував також роботу міжнародних консультантів. Вони розпочали роботу над Планом дій, який включає розробку проектів необхідних нормативних та законодавчих актів.

Водночас Нафтогаз продовжував розробку стратегії компанії, що було важливою передумовою для завершення роботи з реформи корпоративного управління.

Нагадаємо, що Нафтогаз представив свій проект стратегії більше року тому. Відтоді тривала робота з її доопрацювання та узгодження із зацікавленими сторонами, яку було завершено лише минулого місяця.

Завершальний етап розробки стратегії Нафтогазу у контексті реформи всього газового сектору було проведено із залученням провідної міжнародної компанії, яка спеціалізується на стратегічному консультуванні. Ця робота проводилася за участі Національної ради реформ, зацікавлених міністерств, Прем’єр-міністра та Президента України та включала зокрема визначення стратегії змін у корпоративному управлінні Нафтогазом.


Управління по зв’язкам з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини