Підприємства дочірньої компанії “Газ України” завершили підготовку до опалювального періоду

Заходи з підготовки газового господарства України до зими в цілому завершено, повідомив на сьогоднішній прес-конференції генеральний директор дочірньої компанії “Газ України” Олександр Кисельов. У підземних сховищах України станом на 1 вересня накопичено запас газу у 22,7 млрд. м³, з яких 15,7 млрд. м³ є власністю НАК “Нафтогаз України” та підприємств Компанії. Створені запаси газу – найбільші за весь період незалежності України.


Майже повністю завершено підготовку інфраструктури газопостачання до опалювального сезону, що розпочнеться 15 жовтня. Станом на 5 вересня в Україні замінено близько 83 км аварійно небезпечних розподільчих газопроводів, здійснено капітальний ремонт 160 км розподільчих мереж, обстежено 25,74 км підземних газопроводів. Більшість акціонерних товариств з газорозподілення та газифікації також завершили підготовку власного господарства до опалювального сезону.


Структурна перебудова газового ринку, яку проводить НАК “Нафтогаз України” в ІІ півріччі, продовжує приносити свої позитивні результати та сприяти фінансовому оздоровленню Компанії. Лише в серпні реалізація природного газу промисловим споживачам по ДК “Газ України” у порівнянні з серпнем минулого року зросла на 98,6%, а порівняно з липнем поточного року, збільшилась на 28,6%. В цілому за вісім місяців промисловим споживачам поставлено 5 276,3 млн. м³ газу.


У січні-серпні 2002 року ДК “Газ України” поставила всім категоріям споживачів 25.4 млрд. м³ газу на суму 5,2 млрд. грн., а рівень оплати поставленого газу збільшився до 84%. За відповідний період минулого року рівень оплати складав 80% при обсязі реалізації у 25,8 млрд. м³.


Підвищення платіжної дисципліни пояснюється відповідною роботою ДК “Газ України” з промисловими споживачами, рівень розрахунків яких виріс з 84 до 97%, бюджетною сферою – з 55 до 83%, та населенням.


Водночас, динаміка розрахунків по окремих категоріях споживачів погіршується. Підприємства теплокомуненерго (ТКЕ) у поточному році оплатили лише 62% вартості поставленого газу і заборгували Компанії 390 млн. грн. Протягом літнього сезону ТКЕ практично припинили оплати і розраховують увійти зі своїми боргами у новий опалювальний сезон. Окремі теплокомуненерго (Дніпропетровськ, Кривий Ріг, Запоріжжя та Житомир) роблять спроби передати основні фонди новоутвореним юридичним особам, залишаючи борги на балансі старих підприємств.


Найшвидшими темпами зростає заборгованість за поставлений газ енергогенеруючих компаній, яка лише у липні-серпні збільшилась з 71 млн. грн. до 194 млн. грн. Переважна частина заборгованості належить підприємствам Мінпаливенерго (загалом - понад 120 млн. грн.), зокрема, “Західенерго” (47 млн. грн.) та “Дніпроенерго” (43 млн. грн.).


Порушення зобов’язань енергогенеруючих компаній зі своєчасної оплати за поставлений природний газ примушує Компанію з метою виконання бюджетних платежів залучати комерційні кредити. Самі енергогенеруючі підприємства утримуються від залучення комерційних кредитів під розрахунки з НАК “Нафтогаз України”, мотивуючи це їх високою вартістю.


Певне занепокоєння викликає низький рівень запасів резервного палива на промислових підприємствах, які в періоди пікових температурних режимів, згідно з рішеннями уряду, переводяться на споживання резервних видів палива. Запаси вугілля на цих підприємствах станом на 1 вересня складають 15,7% від необхідних, мазуту – 13,4%.


Постачання газа населенню та комунально-побутовим споживачам буде здійснюватися в повному обсязі за будь-яких погодних умов. “Ми накопичило достатній запас газу, щоб повністю забезпечити наших споживачів”, – запевнив генеральний директор ДК “Газ України”.

Інші новини