Підприємства теплокомуненерго продовжують накопичувати борги за природний газ

У першій декаді грудня продовжує залишатися складною ситуація з платіжною дисципліною споживачів природного газу. Заборгованість підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) за спожитий з початку року газ на 10.12.02 складає 325.2 млн. грн., в тому числі по Дніпропетровській області – 31.4 млн. грн., Донецькій обл. – 49.5 млн. грн., Луганській обл. – 45.7 млн. грн. З початку року теплозабезпечуючі підприємства спожили понад 7.4 млрд. м 3 природного газу, а загальний рівень їх розрахунків з ДК “Газ України” склав 79%.


Більша частина підприємств теплокомуненерго не витримують юридично оформлені договірні зобов”язання, що регулюють правила отримання природного газу. Цілий ряд підприємств, як і раніше, не здійснюють попередньої оплати за поточні поставки газу, що загрожує черговим витком зростання заборгованості перед ДК “Газ України”. За опалючальний сезон 2001-2002 рр. борги ТКЕ на 10.12.02 складають понад 584 млн. грн., а за спожитий природний газ 1999-2000 рр. – 778.4 млн. грн.


Прагнення ДК “Газ України” навести лад у розрахунках за спожитий природний газ викликає невдоволення керівників міст і регіонів. Деякі з них, незважаючи на свої борги, виносять це питання на обговорення у Верховну Раду, вчиняють силовий тиск на компанію через урядові органи, активно використовують засоби масової інформації.


Зокрема, мер Харкова Володимир Шумилкин у інтерв”ю тижневику “Дзеркало тижня” 7 грудня заявив, що борги підприємства “Харківські теплові мережі” майже сплачені, і вимагав забезпечити негайне постачання газу в повних обсягах. Проте мер Харкова забув уточнити, що основний борг був погашений тільки 5 грудня. Вже 6 грудня ДК “Газ України” виділила необхідні ліміти природного газу для “Харківських теплових мереж” при тому, що харків”яни за спожитий у 2001-2002 рр. природний газ мають борг у майже 30 млн. грн. З них ТЕЦ-3 заборгувала понад 6 млн. грн., Харківська ТЕЦ-5 – понад 3 млн. грн., а обласне КПТМ - понад 12 млн. грн.

Інші новини