Підписані довгострокові угоди про поставки і транзит туркменського газу в Україну

26 липня в Ялті, на зустрічі Президентів Росії і України з діловими колами двох країн, були досягнуті домовленості про формування єдиного перспективного балансу газу.

У розвиток цих домовленостей сьогодні в центральному офісі ВАТ «Газпром» був підписаний пакет документів, що визначає умови співпраці Росії і України в галузі поставок і транзиту природного газу до 2028 року.

Відповідно до підписаних документів, створена нова компанія «РосУкрЕнерго», яка буде здійснювати закупівлю туркменського газу для українського ринку, виступить оператором транзиту закупленого газу і інвестором в розвиток газотранспортної інфраструктури, необхідної для забезпечення транзиту.

Акціонерами (50% на 50%) нової компанії «РосУкрЕнерго», з реєстрацією в Швейцарії, стали 100% дочірні підприємства «Газпромбанка» і «Райффайзенбанка». Управляти компанією буде Координаційний комітет з представників вищого керівництва «Газпрому», «Нафтогазу України», «Газпромбанку» і «Райффайзенбанку». Для аудиту нової компанії будуть залучатися найбільші світові аудиторські компанії, а результати її діяльності будуть відкриті для зацікавлених сторін.

«РосУкрЕнерго» почне роботу з 1 січня 2005 року на основі договорів про закупівлю туркменського газу з НАК “Нафтогаз України” (2005-2006 рр.) і з ТОВ «Газекспорт» (2005 р. і далі із зростаючими об'ємами); на основі договору з ВАТ «Газпром» на транспортування газу по території Узбекистану, Казахстану і Росії; і на основі договору на продаж доставленого до кордону України газу НАК «Нафтогаз України». Загальні обсяги поставок будуть збільшуватися з 44 млрд. куб. м газу в 2005 р. до 60 млрд. куб. м в період з 2007 по 2028 рр.

Як зазначив Голова Правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Бойко, «досягнуті домовленості забезпечать надійне, безперебійне постачання газу споживачам України в необхідному обсязі на довгострокову перспективу, а участь в проекті фінансово-кредитних організацій дозволить направити великі інвестиції в розширення газотранспортних потужностей на маршруті з Туркменистану в Україну».

Як заявив Голова Правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер, «підписані документи відкривають нову сторінку взаємовигідної співпраці в області поставок газу в Україну і створюють передумови для зростання експорту газу «Газпрому» в далеке зарубіжжя через територію України».

Інші новини