Підсумки року на проекті Нафтогазу в Єгипті: видобування збільшено, витрати зменшено

НАК «Нафтогаз України» продовжує реалізацію проекту з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі Арабської Республіки Єгипет.

НАК «Нафтогаз України» продовжує реалізацію проекту з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі Арабської Республіки Єгипет. Станом на 1 січня 2015 року, з початку експлуатації на відкритих родовищах видобуто 5,35 млн барелів нафти та 50,88 млн куб. м газу. Всього в рамках єгипетського проекту пробурено 42 свердловини: з них 30 – продуктивні, (24 нафтові та 6 газоконденсатних), на одній проводиться випробування.

Розвиток виробництва: збільшено видобуток нафти на 12%, започатковано видобуток газу та конденсату

Нагадаємо, у вересні 2014 року Нафтогаз розпочав видобуток природного газу в Єгипті. Протягом 2014 року було введено в експлуатацію 6 нових свердловин (всього станом на 01.01.2015 експлуатується 18 свердловин – 4 газоконденсатні та 14 нафтових), побудовано 14 газопроводів загальною довжиною 37,5 км та здійснено облаштування родовищ, що дозволило розпочати видобуток природного газу в обсязі 400 тис. куб. м на добу та 600 барелів на добу газового конденсату.

Зауважимо, що протягом минулого року було суттєво збільшено видобуток вуглеводнів в Єгипті. Сумарний видобуток нафти у 2014 році у порівнянні з 2013 роком збільшився майже на 200 тис. барелів та склав 1,932 млн барелів.

Оптимізація витрат: проект вийшов на окупність

В 2014 році Компанія провела оптимізацію витрат на реалізацію проектів в Єгипті, що дозволило здійснювати фінансування робіт, пов’язаних з Концесійною угодою від 2006 року, виключно за рахунок коштів, отриманих від реалізації вуглеводнів, видобутих на даній Концесійній території, та не залучати додаткові фінансові ресурси.

План на 2015 р.: подальше збільшення виробництва, контроль витрат

У 2015 році планується завершення будівництва технологічної інфраструктури на родовищах та введення в експлуатацію нових трубопроводів, завдяки чому стане можливим підключення решти продуктивних свердловин та вихід на рівень видобутку до 7 тис. барелів нафти та 700 тис. куб. м газу на добу (зараз близько 550 тис. куб. м газу на добу).

Відповідно до фінансового плану Компанії, у 2015 році від єгипетського проекту передбачено отримати 67 млн дол. та здійснити інвестицій на суму 64 млн дол. США.

Довідково: НАК «Нафтогаз України» реалізує проект з видобутку вуглеводнів на території Alam Еl Shawish East у Західній пустелі Єгипту відповідно до Концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією (ЄГНК) та Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» на проведення нафтової розвідки і експлуатації, яку було підписано у 2006 році. У 2009 році ЄГНК визнала комерційне відкриття на дослідній території, що стало передумовою для створення компанії-оператора та початку раннього видобутку.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини