Підвищення енергоефективності має стратегічне значення для України та Нафтогазу

Зусилля з підвищення енергоефективності мають стратегічне значення для Групи Нафтогаз та України загалом, заявив сьогодні перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома

Зусилля з підвищення енергоефективності мають стратегічне значення для Групи Нафтогаз та України загалом, заявив сьогодні перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома в ході 9-го Міжнародного форуму з енергетики для сталого розвитку.

За даними «Глобального індексу ефективності енергетичної інфраструктури – 2017» World Economic Forum, Україна має значну залежність від імпорту енергоносіїв та низьку продуктивність використання енергії. За співвідношенням витрат на імпорт енергоносіїв та ВВП ми знаходимося на 122 місці серед 127 країн. За витратами енергії на одиницю ВВП – 119 місце серед 127 країн. При цьому в загальному заліку Україна посідає 73 місце.

Сергій Перелома підкреслив, що ці цифри демонструють не лише серйозність викликів, а й привабливі можливості для інвестицій, які можуть дати швидкий та помітний ефект.

Нафтогаз вже реалізує заходи з підвищення енергоефективності на своїх підприємствах. Так, обстеження ГТС мобільними лабораторіями тільки за минулий рік дозволило усунути витоки метану обсягом понад 8 млн куб. м. В рамках Кіотського протоколу Група реалізувала проекти (з утилізації скидного тепла, усунення витоків метану тощо), які скоротили викиди парникових газів у обсязі 20 млн тонн СО2-екв.

«Попереду ще чимало роботи. Великі надії в цьому напрямку Нафтогаз покладає на спільну з ЄБРР програму, реалізація якої має розпочатися найближчим часом. Зусилля з підвищення енергоефективності дозволять Україні досягти швидкого прогресу та істотно підвищать рівень життя українців за рахунок доступності та якості енергетичних послуг», – заявив Сергій Перелома.Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини