План Уряду щодо накопичення газу в ПСГ виконано достроково

За два з половиною місяці до початку опалювального сезону, у підземних газосховищах України (ПСГ) зберігається 17 млрд кубометрів блакитного палива

Станом на 1 серпня, за два з половиною місяці до початку опалювального сезону, у підземних газосховищах України (ПСГ) зберігається 17 млрд кубометрів блакитного палива.

Таким чином, НАК «Нафтогаз України» достроково виконала план Уряду, який своїм розпорядженням від 9 червня 2021 р. № 586-р зобов’язав забезпечити на середину жовтня запаси природного газу в підземних сховищах країни обсягом щонайменше 17 млрд куб. м.

Варто зауважити, що на початок серпня в українських газосховищах у режимі «митний склад» зберігається 3,9 млрд кубометрів газу, який належить іноземним трейдерам та приватним компаніям-резидентам.

«Ми розраховуємо, що за нормальних умов функціонування ринку приватні компанії будуть реалізовувати обсяги газу, які вони зберігають в підземних сховищах, в Україні, а не вивозити за кордон. Зі свого боку Компанія продовжує імпортувати газ та закачувати його до сховищ. За нашим внутрішнім планом, обсяги мають бути ще більшими», — прокоментував голова правління НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко.

Довідка:

Оператором мережі газосховищ України є АТ «Укртрансгаз», яке входить до структури корпоративного управління НАК «Нафтогаз України».

Вітчизняна мережа підземних сховищ газу об’єднує 12 об’єктів загальною місткістю 31 млрд куб. м: Більче-Волицько-Угерське ПСГ (17,05 млрд куб. м), Угерське (1,9 млрд куб. м), Дашавське (2,15 млрд куб. м), Опарське (1,92 млрд куб. м), Богородчанське (2,3 млрд куб. м), Червонопартизанське (1,5 млрд куб. м), Солохівське (1,3 млрд куб. м), Олишівське (0,31 млрд куб. м), Пролетарське (1 млрд куб. м), Кегичівське (0,7 млрд куб. м), Краснопопівське (0,42 млрд куб. м), Вергунське (0,4 млрд куб. м, розташоване на тимчасово окупованій території).

Інші новини