Податки за рахунок транзиту газу у 2017 році перевищують видатки України на охорону здоров’я

Доходи від транзиту газу забезпечили близько чверті платежів Групи Нафтогаз у Державний бюджет: за умови відсутності транзиту відрахування Групи до бюджету в періоді за 9 місяців становили б близько 66.7 млрд грн замість фактичних 91.6 млрд грн.

Транзит забезпечив чверть податків та зборів, сплачених Групою Нафтогаз

Доходи від транзиту газу забезпечили близько чверті платежів Групи Нафтогаз у Державний бюджет: за умови відсутності транзиту відрахування Групи до бюджету в періоді з 01.01.2017 по 01.09.2017 становили б близько 66.7 млрд грн замість фактичних 91.6 млрд грн. Такі розрахунки провів аналітичний департамент Нафтогазу на прохання одного з міжнародних партнерів України.

24.9 млрд грн бюджетних надходжень, які забезпечив транзит газу за 9 місяців, близькі за обсягом до фактичних видатків на освіту за цей же період і майже в півтора раза перевищують сукупні видатки на охорону здоров’я, спорт і захист довкілля. Ці надходження за січень-вересень на третину перевищують усі заплановані видатки на утримання Національної поліції на весь 2017 рік. Крім того, без доходів від транзиту за результатами 2016 року держава була б змушена провести докапіталізацію Нафтогазу більше ніж на 5 млрд грн, що збільшило б державний борг на відповідну суму.

Збереження транзиту, про важливість якого неодноразово заявляло керівництво Нафтогазу, буде можливим лише за умови залучення кваліфікованого західного партнера до управління українською газотранспортною системою. «На жаль, поява європейського партнера не є гарантією збереження транзиту, але його відсутність точно гарантує втрату транзиту», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв, виступаючи на 20-й міжнародній конференції «Нафта й газ 2017». На думку Андрія Коболєва, спроби окремих політичних груп блокувати механізм відокремлення діяльності з транспортування газу зі складу Нафтогазу (анбандлінгу), у форматі, який зробить можливим залучення західного партнера та сертифікацію оператора за європейськими вимогами, можуть призвести до серйозних загроз для бюджету і фінансової системи країни вже найближчим часом.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини