Порушення справи про банкрутство Чорноморнафтогазу скасовано

Сьогодні Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду міста Києва щодо порушення справи про банкрутство ПАТ «ДАТ «Чорномонафтогаз».

Сьогодні Київський апеляційний господарський суд скасував рішення Господарського суду міста Києва щодо порушення справи про банкрутство ПАТ «ДАТ «Чорномонафтогаз». Господарський суд міста Києва, виносячи рішення щодо порушення справи про банкрутство, не взяв до уваги норми закону України «Про трубопровідний транспорт», згідно з якими «щодо державних підприємств, що провадять діяльність з транспортування магістральними трубопроводами і зберігання у підземних газосховищах, Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», дочірніх та заснованих нею підприємств … не може бути порушено справу про банкрутство».

Скасування незаконної ухвали дозволить Чорноморнафтогазу продовжити роботу, зокрема, над поверненням втрачених у Криму активів підприємства.

Довідково: у березні 2014 року внаслідок окупації Криму Російською Федерацією Чорноморнафтогаз втратив доступ до виробничих потужностей та газових родовищ на півострові та шельфі. На даний час товариство зареєстровано у Києві, вживає заходи щодо налагодження господарської діяльності, займається відновленням втрачених документів та формуванням доказової бази для міжнародних судів проти Російської Федерації. Збитки, завдані Чорноморнафтогазу анексією АР Крим, заявлені у позові Міністерства юстиції України до Російської Федерації щодо визнання незаконною окупації Криму та компенсації збитків, завданих цією окупацією (справа «Україна проти Росії»). Балансова вартість втрачених активів Товариства складає 14,9 млрд грн.Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини