Порушення закону окремими підприємствами ТКЕ ставить під загрозу опалення деяких населених пунктів

На сьогодні опалювальний сезон розпочався у переважній більшості населених пунктів України. НАК «Нафтогаз України» має достатні обсяги ресурсів для забезпечення потреб споживачів протягом опалювального сезону. Однак, Нафтогаз фіксує декілька типових порушень законодавства з боку певних учасників ринку ...

На сьогодні опалювальний сезон розпочався у переважній більшості населених пунктів України. НАК «Нафтогаз України» має достатні обсяги ресурсів для забезпечення потреб споживачів протягом опалювального сезону. Однак, Нафтогаз фіксує декілька типових порушень законодавства з боку певних учасників ринку, що приводить до неможливості забезпечити опалення у відповідних населених пунктах.

«Ми просимо місцеві органи влади та громадськість терміново звернути увагу на ці ситуації та сприяти їх найскорішому вирішенню. Люди мають отримати тепло. Для цього необхідне дотримання законодавства не лише Нафтогазом, а й усіма учасниками ринку», — впевнений перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.

Найбільш розповсюдженими порушеннями, які унеможливлюють початок опалювального сезону, є наступні.

1. Відсутність графіків погашення заборгованості (Кам'янське та ін.)

Одним з найбільш поширених порушень є ненадання боржниками узгоджених з місцевою владою графіків погашення заборгованості. Разом з цим, згідно з постановою № 758 від 01.10.15 р. про покладання спеціальних обов’язків, за відсутності графіків погашення заборгованості Нафтогаз не має надавати ліміти (номінації) на газ таким компаніям, навіть при наявності договору.

Відсутність графіків погашення заборгованості найчастіше пояснюється або недисциплінованістю та помилками керівників підприємств ТКЕ, або відмовою органів місцевої влади погоджувати дані графіки. Так, мер міста Кам’янське (колишній Дніпродзержинськ) відмовляється погоджувати графік погашення заборгованості для ПАТ «Дніпровська ТЕЦ», ставлячи цим під загрозу включення опалення у великому місті.

2. Перереєстрація підприємств без передачі правонаступнику накопиченої заборгованості (Теплодар, Дніпро та ін.)

Деякі підприємства ТКЕ, намагаючись позбавитись необхідності сплачувати накопичену заборгованість, реєструють нові юридичні особи та переводять на них активи. При цьому такі підприємства не врегульовують питання правонаступництва. Відповідно до ст. 22 Закону України «Про теплопостачання» підприємства, що реорганізуються, мають забезпечити погашеня боргів. В іншому випадку Нафтогаз не буде постачати газ таким підприємствам.

Зокрема, теплодарське підприємство «Теплодаренерго» змінило назву на «Одеська ТЕЦ-2» та намагається укладати договори на нове підприємство, не забезпечивши погашення заборгованості.

Дніпровські підприємства «Північтеплоенерго» та «Південьтеплоенерго» влітку цього року провели між собою обмін котельними, що ускладнює врегулювання питання заборгованості цих підприємств.

3. Відсутність повноважних для укладання угод осіб (Кам’янське, Світловодськ та ін.)

Ще одним поширеним видом порушень є відсутність на підприємствах ТКЕ посадових осіб, які мають право підписання договорів.

Наприклад, на «Дніпровській ТЕЦ» (м. Кам’янське) загальні збори акціонерів, які мають повноваження для призначення такої особи, призначені на 4 листопада цього року. Відповідно, газ для цього підприємства почне надходити лише після призначення повноважної посадової особи та підписання нею договору.

На СП ТОВ «Світловодськпобут» (м. Світловодськ) дата акціонерних зборів, які мають призначити повноважну посадову особу для укладання договору з Нафтогазом, досі не визначена.

Крім того, Нафтогаз звертає увагу на те, що деякі великі виробники тепла на даний час не звернулися до Нафтогазу для укладання договорів на постачання газу. Це стосується таких міст, як Нікополь, Марганець, Покров (колишній Орджонікідзе), Дніпропетровська область, та Трускавець, Львівська область.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»

Інші новини