Позиція Міненерговугілля унеможливлює подальшу роботу Нафтогазу в рамках кредитного проекту з Державним банком розвитку КНР

Згідно із повідомленням прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 21 липня, міністерство завершило проведення державної експертизи інвестиційного проекту НАК «Нафтогаз України» в рамках кредиту ...

Згідно із повідомленням прес-служби Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 21 липня, міністерство завершило проведення державної експертизи інвестиційного проекту НАК «Нафтогаз України» в рамках кредиту Державного банку розвитку (ДБР) КНР у сумі близько 265 млн дол. та прийняло рішення про надання негативного висновку. Це рішення унеможливлює подальшу роботу в рамках кредитного договору з ДБР.

Нафтогаз досі не отримав офіційної відповіді від Міненерговуггілля, яке розглядає подання з лютого 2017 року. Однак сьогодні, 1 серпня, спливає граничний термін, встановлений ДБР КНР для подачі повного пакету документів щодо залучення фінансування для реалізації проекту модернізації бурового обладнання для нарощення видобутку газу в Україні. Нафтогаз проінформував представників банку щодо поточної ситуації.

Раніше банк був готовий розглянути даний проект за умови погодження його залученими міністерствами. У червні цього року проект отримав позитивний експертний висновок щодо оцінки економічної ефективності від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Реалізація запропонованого проекту з модернізації бурового обладнання є важливим етапом нарощування видобутку газу та виконання урядової програми 20/20, яку реалізує ПАТ «Укргазвидобування».

Нафтогаз планував використати кредитні кошти для закупівлі 15 бурових установок та обладнання для них, а також 5 установок капітального ремонту свердловин. Згідно з експертними розрахунками, у разі реалізації проекту додатковий видобуток українського газу сягне 45,9 млрд куб. м протягом 15 років.

Нафтогаз та Укргазвидобування розглядають можливість проведення переговорів щодо залучення фінансування для цього проекту безпосередньо з китайськими державними банками та виробниками обладнання, без використання державних гарантій. Компанії розглядають також інші джерела фінансування.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії
«Нафтогаз України»
Інші новини