Позиція Нафтогазу стосовно аукціону з продажу сирої нафти Укрнафти

Нафтогаз звертає увагу, що продаж сирої нафти та газового конденсату власного видобутку здійснюється відповідно до закону «Про нафту та газ» та Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу сирої нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 16.10.2014 №570

Нафтогаз звертає увагу, що продаж сирої нафти та газового конденсату власного видобутку здійснюється відповідно до закону «Про нафту та газ» та Порядку організації та проведення біржових аукціонів з продажу сирої нафти, газового конденсату власного видобутку і скрапленого газу, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 16.10.2014 №570.

ПАТ «Укрнафта» зобов'язана щомісяця виставляти на біржовий аукціон сиру нафту, газовий конденсат і скраплений газ. Визначення та затвердження стартових цін на аукціонах рішення про проведення аукціону, погодження дати та часу проведення аукціону здійснюється аукціонним комітетом. Аналогічний механізм діяв на торгах 17 червня 2020 року: дата аукціону та стартові ціни були затверджені аукціонним комітетом, в складі, який було сформовано з представників Мінекономіки та Міненерговугілля.

Чинний механізм реалізації вуглеводнів та формування стартових цін на аукціонах не відповідає сучасній міжнародній торговельній практиці та створює перепони для реалізації вуглеводневої сировини на різних базисах поставки.

Відзначимо, що Нафтогаз і Укрнафта звертались до уряду з пропозиціями вдосконалити механізм продажу сирої нафти та газового конденсату. Внесення змін дозволить оперативніше реагувати на кон'юнктуру ринку нафти та нафтопродуктів.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»


Інші новини