Правління НАК “Нафтогаз України” провело спільне засідання з колегією Міністерства внутрішніх справ

19 серпня відбулося спільне засідання правління НАК “Нафтогаз України” та колегії Міністерства внутрішніх справ за участю голови правління Компанії Юрія Бойка та міністра Миколи Білоконя. На засіданні були розглянуті питання двосторонньої співпраці щодо захисту від злочинних посягань об’єктів нафтогазового комплексу.

Члени правління НАК “Нафтогаз України” наголосили на тому, що позитивна динаміка кількості випадків розкрадань нафти і газового конденсату викликає стурбованість не тільки керівництва Компанії, але й держави. Лише за 7 місяців цього року на об’єктах ДК “Укргазвидобування” скоєно 133, ВАТ “Укрнафта” – 103, ВАТ “Укртранснафта” – 55 врізок в трубопроводи. Загалом протягом січня-липня на виробничих об’єктах НАК “Нафтогаз України” було скоєно понад 570 правопорушень, серед яких близько 200 випадків розкрадання державного майна. Підприємствам Компанії нанесено збитків на суму більше 8 млн. грн.

Сторони визнали сумісну роботу органів МВС та охоронних підрозділів НАК “Нафтогаз України” недостатньою. Зокрема, потребує поліпшення документування фактів на місцях злочинів, необхідне прискорення термінів розгляду документів, проведення систематичної роботи по профілактиці злочинів та розробка ефективної системи оцінки нанесених підприємствам Компанії внаслідок злочинних посягань збитків.

Правління НАК “Нафтогаз України” та колегія МВС України домовилися про подальшу інтенсифікацію співпраці на об’єктах нафтогазового комплексу. Найближчим часом буде посилено охорону нафтових та газових свердловин, конденсатопроводів та інших виробничих об’єктів Компанії. Також досягнуто домовленості про проведення сумісних спецоперацій щодо попередження та затримання осіб, які скоюють крадіжки нафти та газового конденсату та інші злочини. Сторони висловили впевненість, що об’єднавши зусилля охоронних підрозділів НАК “Нафтогаз України” та органів внутрішніх справ, боротьба із злочинністю у нафтогазовому комплексі стане більш ефективною.

Довідка: У 2004 році серед скоєних на об’єктах НАК “Нафтогаз України” злочинів 58% складали врізки у конденсатопроводи, 34% – крадіжки матеріально-технічних цінностей, 8% - інші злочини. Найбільша кількість врізок припадає на ДК “Укргазвидобування” (49%), ВАТ “Укрнафта” (31%), ВАТ “Укртранснафта” (17%) та ДК “Укртрансгаз” (3%). Найбільша кількість врізок у конденсатопроводи ДК “Укргазвидобування” здійснюється у Полтавському (39%), Котелевському (18%) та Гадяцькому (16%) районі Полтавської області. Ситуація у цьому регіоні є найгіршою в цілому по Україні та серед інших підприємств НАК “Нафтогаз України”.

Інші новини