Правління НАК “Нафтогаз України” затвердило Робочу Програму з розвідки та розробки блоку Alam El Shawish East у Єгипті

Правління НАК “Нафтогаз України” затвердило Робочу Програму з розвідки та розробки блоку Алам Ель Шавіш (Alam El Shawish East) у Західній пустелі Єгипту. Робоча Програма була розроблена і затверджена після підписання 13 грудня 2006 р. Концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), НАК “Нафтогаз України” та Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією на пошук, розвідку та розробку родовищ нафти і газу на східній території Алам Ель Шавіш.

За результати виконаних робіт, що заплановані, будуть підготовлені вихідні дані для складання проектів на будівництво розвідувальних свердловин та структур під пошукове буріння з перспективними ресурсами нафти 359,4 млн. т.

Укладення Угоди і теперішнє затвердження Робочої Програми є значним успіхом НАК “Нафтогаз України”, яка у боротьбі зі світовими лідерами нафтогазової промисловості, а саме Arabian (Саудівська Аравія), Apache (США), Santos (Австралія) та Sipetrol (Чилі) вперше здобула перемогу у відкритому міжнародному тендері на розвідку і розробку родовищ нафти і газу.

НАК “Нафтогаз України” реалізує проект видобутку вуглеводнів у АРЄ в рамках державної програми диверсифікації джерел постачання вуглеводнів в Україну. Проект є унікальною можливістю для України вийти в сегмент видобутку нафти і газу Північної Африки з перспективою реалізації аналогічних проектів в інших країнах регіону.

Довідка: 13 грудня 2006 р. у м. Каїр відбулося підписання Концесійної угоди між Арабською Республікою Єгипет (АРЄ), НАК “Нафтогаз України” та Єгипетською Генеральною Нафтовою Корпорацією на пошук, розвідку та розробку родовищ нафти і газу на східній території Алам Ель Шавіш (Alam El Shawish East) у Західній пустелі Єгипту.

Угоду підписали Міністр нафти АРЄ, Голова Єгипетської Генеральної Нафтової Корпорації (ЄГНК) та Голова правління НАК “Нафтогаз України”. Угоду підписано за підсумками перемоги НАК “Нафтогаз України” у тендері на розробку відповідного блоку, оголошеного Урядом АРЄ наприкінці 2004 р.

Загальна площа блоку Alam El Shawish East складає понад 900 кв. кілометрів. Термін дії Концесійної угоди – 27 років, з них першочерговий період розвідки – 3 роки. Розрахунковий період окупності проекту – 5,5 років.

За умовами Концесійної угоди, впродовж 3-річного Періоду розвідки НАК “Нафтогаз України” виступить Підрядником робіт з пошуку та розвідки родовищ нафти на території блоку Alam El Shawish East. Інвестиції НАК “Нафтогаз України” у пошук запасів вуглеводнів на території блоку складуть не менше 20,2 млн. доларів США.

Видобувні ресурси нафти блоку Alam El Shawish East, за оцінкою ДП “Науканафтогаз”, підтвердженою висновком Державної комісії України по запасах, складають не менше 73,5 млн. тонн (категорія С-3), що еквівалентно 90% ресурсної бази суходолу України.

В районі блоку існує розвинута інфраструктура (нафто- та газопроводи, установки первинної підготовки нафти і газу) з виходом на узбережжя Середземного моря. В безпосередній близькості від зазначеного блоку розташовані діючі нафтові родовища.

Хронологія проекту у Арабській Республіці Єгипет:

13.01.05. Правління НАК “Нафтогаз України” під керівництвом Юрія Бойка ухвалило рішення про участь Компанії у ІІ-му раунді Міжнародного тендеру на розробку та видобування нафти і газу (блок Alam El-Shawish East) у Єгипті.

09.06.05. НАК “Нафтогаз України” визнано переможцем ІІ-го раунду Міжнародного тендеру по блоку Alam El Shawish East (Блок 2) з пошуку, розвідки та розробки родовищ нафти і газу на умовах Концесійної угоди між АРЄ, ЄГНК та НАК “Нафтогаз України”.

30.05.06. Парламентом Єгипту затверджено Закон №70 “Про надання повноважень Міністру нафти на підписання Концесійної угоди з ЄГНК та НАК “Нафтогаз України” на проведення нафтової розвідки та експлуатації на східній території Alam El Shawish.

29.06.06. ДП “Науканафтогаз” завершено переінтерпретацію геофізичних даних в межах блоку Alam El Shawish East та уточнення ресурсної бази. За оцінкою ДП “Науканафтогаз” видобувні ресурси нафти території Alam El Shawish East складають понад 73 млн. тонн. Дані ДП “Науканафтогаз” підтверджені висновком Державної комісії України по запасах.

13.12.06. У Каїрі підписано Угоду щодо пошуку, розвідки та розробки запасів нафти і газу східної території Alam El Shawish East на умовах Концесії.

Інші новини