Представники Еврокомісії та експерти розпочали моніторинг роботи ГВС на території України

Сьогодні експерти та представники Еврокомісії розпочали роботу на ГВС, що розташовані у західному та південному регіоні (ГВС Дроздовичі, Ужгород, Берегово, Теково, Орлівка). У складі групи - Андреа Чірлікова (Чехія), Герберт Лойбл (Австія), Іржі Мізера (Чехія), Йозеф Балла (Угорщина), Вінченцо Каніццо (Італія), Танжи Маншек (Франція).

Експерти ознайомляться з роботою станцій, технологією та методикою обліку та вимірювання газу. Українські фахівці передадуть їм повний перелік даних про надходження газу з території РФ та транзиту його у західному напрямку. Передача даних відбудеться в присутності акредитованих українських та російських фахівців.

Вчора пізно вночі ще одна група представників ЕК та акредитованих українських та російських фахівців відвідала ГВС Писарівка (Воронезька обл., РФ). Робота цієї групи ускладнюється тим, що начальник ГВС повідомив про те, що жодного офіційного підтвердження та дозволу їх роботи на станції від ВАТ “Газпром” він не отримував. Разом з тим, спостерігачам та експертам показали вузол вимірювання газу, а керівник групи Геральд Лінке (ФРН) підтвердив журналістам факт відсутності подачі газу з території РФ в Україну. Наразі група знаходиться в України і очікує отримання віз до Росії та офіційного дозволу “Газпрому” для роботи на ГВС Писарівка, Сохранівка, Валуйки.


Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини