Представники провідних гірничодобувних компаній світу підтримали прагнення України відновити контроль над «Чорноморнафтогазом»

На 95-й зустрічі Міжнародного організаційного комітету Всесвітнього Гірничого Конгресу представники НАК «Нафтогаз України» ініціювали обговорення світовою гірською спільнотою шляхи вирішення питання права власності на природні ресурси у тимчасово окупованому Криму.24 червня 2014 р., м. Київ — На 95-й зустрічі Міжнародного організаційного комітету Всесвітнього Гірничого Конгресу представники НАК «Нафтогаз України» ініціювали обговорення світовою гірською спільнотою шляхи вирішення питання права власності на природні ресурси у тимчасово окупованому Криму.

Зокрема, за даними «Нафтогазу», внаслідок окупації Криму Україна втратила 15 родовищ нафти та газу, 3 перспективні площі покладів нафти та газу, Глібовське підземне газосховище, більше 1200 км магістральних газопроводів, 43 газорозподільчі станції, 29 одиниць плавзасобів, 4 плавучі бурові установки, серед яких дві сучасні високотехнологічні — «Петро Годованець» та «Незалежність», а також багато інших об’єктів виробничої інфраструктури.

Крім того, втрачена можливість вести розробку родовищ, які містять близько 50 млрд. куб м газу, 3,5 млн. тонн нафти та 1 млн. тонн газоконденсату. Внаслідок російської окупації призупинені роботи з подальшого вивчення і введення у промислову експлуатацію перспективних покладів із загальними ресурсами 260 млрд. куб. м газу та 160 млн. тонн нафти.

Представники «Нафтогазу» звернулися до Міжнародного організаційного комітету з пропозицією підтримати законні вимоги України по відновленню контролю над підприємством «Чорноморнафтогаз». Також українська сторона запропонувала засудити незаконні дії Росії з видобутку нафти та газу із кримських родовищ та з родовищ, що знаходяться у межах української морської економічної зони.

Українська позиція була підтримана представниками національного організаційного комітету США, які наполягли на внесенні цього питання до протоколу засідання. У ході неформального спілкування представники провідних добувних компаній світу висловили повне розуміння та підтримку української позиції.

Довідково. Всесвітній гірничий конгрес (WMC) - міжнародна неурядова організація, яка об'єднує фахівців і вчених з різних країн, що працюють в галузі освоєння родовищ твердих корисних копалин. Конгрес проводиться з 1958 року з періодичністю один раз на 3 роки. За історію його проведення кількість держав - учасниць Конгресу збільшилася з 10 до 49 та продовжує зростати.
Українська сторона наразі готує позов до суду щодо відшкодування збитків, заподіяних російською окупацією Криму.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини