Представники України, Росії та Євросоюзу обговорять в Брюсселі порушення зимового пакету Газпромом

В рамках тристоронньої зустрічі у форматі Україна – ЄС – РФ 2 березня в Брюсселі сторони планують обговорити виконання домовленостей ...

В рамках тристоронньої зустрічі у форматі Україна – ЄС – РФ 2 березня в Брюсселі сторони планують обговорити виконання домовленостей про поставки російського газу на територію України у зимовий період, зокрема, порушення угоди російською компанією і формат подальшої взаємодії сторін. Обговорюватись, ймовірно, також будуть перспективи початку тристоронніх консультацій щодо поставок російського газу до України після завершення зимового пакету.

Делегацію Єврокомісії на переговорах очолить Віце-президент ЄК з питань Енергетичного Союзу Марош Шефчович. Українську сторону представлять Міністр енергетики і вугільної промисловості Володимир Демчишин і голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв. З боку РФ очікується участь Міністра енергетики РФ Олександра Новака і голови правління Газпрому Олексія Міллера.

«Зимовий пакет умов поставок російського газу до України, який був підписаний представниками України, Росії і ЄС, був компромісним рішенням для кожної сторони. Свою частину угоди ми виконали повністю», – зазначив Андрій Коболєв.

«У лютому угода була порушена російською стороною. У лютому сплачений нами газ був недопоставлений. Угода продовжує порушуватися і в березні. Очевидно, що це порушення повинне призвести до збільшення поставок до України з ЄС. Технічна можливість для істотного збільшення поставок є вже сьогодні – через інтерконнектор між Україною і Словаччиною», - додав глава Нафтогазу.

Перед тристоронньою зустріччю планується проведення консультацій у форматі ЄК – Україна і ЄК – РФ.


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини