Президент України урочисто відкрив газопровід до с.Янтарне, споруджений "Нафтогазом України"

Президент України Леонід Кучма сьогодні урочисто відкрив газопровід до селища Янтарне в Автономній Республіці Крим. Новий газопровід, що є відгалуженням від магістралі Джанкой-Феодосія-Керч, призначений для забезпечення мешканців та комунально-побутової сфери Янтарного природним газом.

Газопровід довжиною 12.6 км. та газорозподільчий пункт (ГРП) на вході до газової мережі Янтарного були збудовані за чотири з половиною місяці. Замовником будівництва виступила “Дирекція з будівництва та експлуатації газопроводу Джанкой-Феодосія-Керч” ДК “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України”. Підрядником – ЗАТ “Альфа-Газінвест”.

Фінансування будівництва вартістю 6.567 млн. грн. проводилося НАК “Нафтогаз України”, бюджетні кошти не залучалися. На сьогодні об’єкт повністю закінчено, до прийому газу підготовані 280 квартир, 6 будинків приватного сектору та 1 котельня, що обслуговує місцеву школу.

“Реалізація газу на українському ринку є основою бізнесу Компанії, – підкреслив голова правління “Нафтогазу України” Юрій Бойко. – Проте, розвиваючи газорозподільчі мережі, “Нафтогаз України” не лише розширює основний для себе внутрішній ринок газу, але й виконує соціальну функцію”.

Довідка: Протягом 2002 року НАК “Нафтогаз України” ввела в експлуатацію 400.13 км. газопроводів та відведень від них (зокрема, газопровід Джанкой-Феодосія-Керч довжиною 268,3 км.) та 89,9 км. газорозподільчих мереж.

До 1-го вересня заплановано закінчити будівництво газопроводу Леніно-Щолкіно, що дозволить забезпечити природним газом мешканців та соціальну сферу міста Щолкіно. Будівництво трубопроводу (довжина – 17.0 км, кошторисна вартість – 7.6 млн. грн.) також фінансується “Нафтогазом України” без залучення коштів державного бюджету.

Вже 2004 року “Нафтогаз України” планує завершити будівництво газопроводу до м. Судак, внаслідок чого місто буде повністю газифіковане. Вартість проекту – 40 млн. грн, довжина – 45 км. Фінансування будівництва частково здійснюється за кошти “Нафтогазу України”, частково – шляхом повернення Компанії заборгованості за газ Урядом АР Крим.

На 4-й квартал 2004 року заплановане введення в експлуатацію першої черги газопроводу до Білгород-Дністровського (Одеська обл.), що забезпечить газом не лише місто, але й прилеглу до нього санаторно-курортну зону. Довжина газопроводу складе 20,9 км, з яких 5,8 км пройде по дну Дністровського лиману. Вартість проекту 44,7 млн. грн., понад 30 млн. з яких фінансуватиметься шляхом повернення боргів Одеської області перед підприємствами “Нафтогазу України” за спожитий природний газ.
 

Інші новини