Президент України відвідав будівництво газопроводу до м. Бєлгород-Дністровський

24 червня в рамках візиту на Одещину Леонід Кучма відвідав будівництво газопроводу-відводу до міста Бєлгород-Дністровський Одеської області, замовником якого виступає дочірня компанія “Укртрансгаз” НАК “Нафтогаз України”.

Рішення добудувати відгалуження було прийнято Компанією на виконання доручення Президента України для розвитку газифікації регіону, розширення українського ринку газу та вирішення екологічних проблем регіону. На сьогоднішній день населення використовує для власних потреб скраплений газ, а опалення міста здійснюється мазутом. Це призводить до суттєвого забруднення місцевості, яка має статус санітарно-курортної зони.

Об’єкт планується збудувати у два етапи. На першому буде прокладений трубопровід від ГРС “Овідіополь” до міста Бєлгород-Дністровський. Довжина газопроводу складе 20,9 км, з яких 5,8 км пролягатиме по дну Дністровського лиману. На другому – газопровід-відгалуження буде з’єднаний безпосередньо з магістральним газопроводом Одеса – Гребеники та буде побудована резервна нитка переходу через лиман. Для здійснення прокладки труб по воді Компанія планує використати досвід спеціалістів ДАТ “Чорноморнафтогаз”, що входить у структуру “Нафтогазу України”.

НАК “Нафтогаз України” вже закупив необхідну кількість труб для будівництва першої черги газопроводу. На сьогоднішній день проходять ізоляційні роботи, а в вересні Компанія приступить безпосередньо до польових робіт. Продуктивність газопроводу складе 60 млн. т газу на рік, робочий тиск – 5,4 мПа. Всі матеріали для облаштування об’єкту закупаються в українських виробників.

Згідно проекту, затвердженого Кабінетом Міністрів України, на будівництво першої черги газопроводу-відгалуження буде витрачено 44,7 млн. грн. З них 15 млн. грн. грошовими коштами виділяє НАК “Нафтогаз України”, ще 30 млн. грн. буде профінансовано за рахунок повернення коштів боржників Одеської області перед підприємствами “Нафтогазу України” за спожитий природний газ до 2002 року. Таким чином, Компанія направлятиме всі кошти, отримані за борги, на розвиток Одеського регіону.

Газопровід-відвід до м. Бєлгород-Дністровський забезпечить природним газом не тільки саме місто, але й санітарно-курортну зону навколо нього. Це суттєво підвищить привабливість місцевих курортів та сприятиме розвитку туристичної інфраструктури. Завершення будівництва планується на четвертий квартал 2004 року.

Довідка: Будівництво газопроводу-відгалуження до м. Бєлгород-Дністровський не єдиний проект НАК “Нафтогаз України” з газифікації населених пунктів України, який Компанія проводить за власні кошти. Протягом 2002 року “Нафтогаз України” ввів у експлуатацію 400.13 км. газопроводів та відведень від них (зокрема, газопровід Джанкой-Феодосія-Керч довжиною 268,3 км.) та 89,9 км. газорозподільчих мереж. У квітні цього року Компанія приступила до будівництва ще трьох великих газопроводів в АР Крим: до м. Судак, відгалуження до с. Янтарне Красноградського району, та перемички між газопроводами Передове-Севастополь-3 та Сімферополь-Севастополь (введення в дію останнього дозволить забезпечити надійність газопостачання Севастополя в зимовий період).


Прес-центр
НАК “Нафтогаз України”

Інші новини