Про підсумки міжнародної конференції “Розвиток нафтогазового комплексу України та можливості залучення іноземних інвестицій”

За ініціативи Національної акціонерної компанії (НАК) "Нафтогаз України" та за підтримки програми Європейського Союзу Inogate 21 червня у Брюсселі відбулася міжнародна ділова конференція “Розвиток нафтогазового комплексу України та можливості залучення іноземних інвестицій”.

У роботі конференції взяли участь представницькі делегації Європейської Комісії, представники посольств та консульств Грузії, Узбекистану, Молдавії, місії України в ЄС та інших дипломатичних установ.
Міжнародний форум привернув увагу багатьох європейських та міжнародних фінансових установ. Зокрема, учасники української делегації провели переговори з представниками Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), німецького банку West LB та швейцарської Swiss Capital Grоup.

У ході зустрічі з провідним банкіром ЄБРР Полом Шапіро досягнуто домовленостей про відновлення переговорів з кредитування проекту “Встановлення лічильників в газифікованому житловому фонді” загальною вартістю близько 100,0 млн. євро.
Представники ЄБРР відвідають Київ у липні поточного року з метою проведення відповідних переговорів. Євробанк також розгляне можливість відкриття кредитних ліній на проекти реконструкції української газотранспортної системи під гарантії ДК “Укртрансгаз”.

Відбулася робоча зустріч учасників української делегації з представниками Westdeutsche Landesbank Girozentrale Тамасом Олем та Ігорем Потаповим під час якої сторони обмінялися думками щодо можливості відкриття кредитних ліній для нафтогазового сектору України та домовились про наступну зустріч у Києві.

Учасникам конференції були представлені понад 20 інвестиційних проектів з усіх основних напрямках діяльності нафтогазового комплексу України. Зокрема, заступник Голови правління “Нафтогазу України” Василь Розгонюк зробив доповідь на тему: “Розвиток нафтогазового сектору України”, презентував вже реалізовані проекти в рамках Програми Inogate та перспективні проекти ГВС Орловка, Ужгород, Дроздовичі, Берегово, а також важливий для України проект “Встановлення лічильників в газифікованому житловому фонді”.

Голова правління АК “Укртранснафта” Олександр Тодійчук зробив презентацію Української частини Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору, керівник “Чорноморнафтогазу” Ігор Франчук представив потенційним інвесторам проект розробки Одеського газового родовища в Чорному морі.
Голова правління ВАТ “Укрнафта” Петро Демченко зробив презентацію інвестиційної привабливості компанії та представив два проекти реконструкції виробництв Качанівського ГПЗ “Укрнафти”.

Головний радник Голови правління НАК "Нафтогаз України" Іван Діяк презентував два інвестиційні проекти щодо проведення геологорозвідувальних робіт на умовах ризику з метою відкриття та спільної експлуатації родовищ вуглеводнів на Орільській і Сентянівській площах. Генеральний директор генеральний директор ДК “Укртрансгаз” Анатолій Рудник висвітив перспективні інвестиційні проекти газотранспортної системи України.

У ході обговорення доповідей та двосторонніх зустрічей, що відбулися під час конференції, представники іноземних енергетичних компаній відзначали помітне поліпшення інвестиційного клімату в Україні та відчутну активізацію роботи НАК “Нафтогаз України” з залучення іноземних інвестицій для розвитку галузі.

Віце-президент компанії TotalFinaElf Жан-Мари Фонтен під час двосторонніх переговорів із заступником голови правління НАК “Нафтогаз України” Василем Розгонюком підкреслив зацікавленість французької компанії у проведенні розвідки та розробки нафти на шельфі Чорного моря.
В планах компанії протягом липня-вересня 2002 року проведення дослідження українського ринку нафти після чого буде прийняте рішення про поїздку керівників компанії до Києва для обговорення практичних аспектів започаткування співпраці з Україною.

Німецька компанія Ruhrgas має намір підтримати українські проекти в сфері транспортування газу, та надати комп’ютерне програмне забезпечення, яке дозволять скоротити витрати газу на компресорних станціях і зменшити викиди вуглекислого газу. Наміри активізувати співпрацю з Україною висловила і компанія Gaz de France.

Конференція стала важливою, етапною подією у інтеграції нафтогазового комплексу України до європейської та світової нафтогазової промисловості у контексті Європейського вибору України за рахунок конкретних взаємовигідних інвестиційних проектів, запропонованих західним партнерам.

Інші новини