Про підсумки робочої зустрічі Олега Дубини та Олексія Міллера

Сьогодні в центральному офісі ВАТ «Газпром» відбулася робоча зустріч голови правління НАК «Нафтогаз України» Олега Дубини та голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера. На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з реалізацією положень Меморандуму про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року, підписаного Головою Уряду Росії і Прем'єр-міністром України.

Сторони досягли значного прогресу в узгодженні довгострокового контракту на постачання газу в Україну та контракту на його транзит по території країни. Зокрема, є загальне розуміння підходів до ціноутворення на газ для України в 2009 році і очікується, що переговори з цього питання будуть завершені найближчим часом.

Досягнуто домовленість про те, що в 2009 році на Україну буде поставлено не менше 55 млрд. куб. м газу.

Довідка: 2 жовтня 2008 р. в ході зустрічі Голови Уряду РФ Володимира Путіна та Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко було підписано Меморандум про співпрацю в газовій сфері. Одним з ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» з 1 січня 2009 року. Документом також підтверджено намір поетапного (протягом трьох років) переходу на ринкові, економічно обгрунтовані і взаємоузгоджені ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу її територією.
У березні 2008 року ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» підписали Угоду про розвиток відносин в газовій сфері.
У 2008 році в Україну буде поставлений газ центрально- і середньоазіатського походження в об'ємі не менше 55 млрд. куб. м за ціною 179,5 дол. за 1 тис. куб. м. Покупцем газу на кордоні України в даний час є НАК «Нафтогаз України».
Відповідно до Угоди, з 1 травня 2008 року пряме постачання газу промисловим споживачам України обсягом 7,5 млрд. куб. м здійснює 100-процентне дочірнє товариство ВАТ «Газпром» - ТОВ «Газпром Збут Україна».
 

Прес-центр НАК "Нафтогаз України"

Інші новини