Про підсумки робочої зустрічі Олега Дубини та Олексія Міллера

м. Москва

Сьогодні в центральному офісі ВАТ «Газпром» відбулася робоча зустріч голови правління НАК «Нафтогаз України» Олега Дубини та голови правління ВАТ «Газпром» Олексія Міллера. Сторони обговорили ситуацію, що пов'язана із заборгованістю НАК «Нафтогаз України» за поставлений газ.

Досягнуто домовленість про те, що НАК «Нафтогаз України» до 1 грудня 2008 року погасить заборгованість за газ, поставлений у вересні, і частину заборгованості за газ, поставлений в жовтні 2008 року. Після цього сторони продовжать переговори про реалізацію положень міжурядового Меморандуму про співпрацю в газовій сфері від 2 жовтня 2008 року. Як було підкреслено на переговорах, згідно Меморандуму, перехід на прямі довгострокові контракти між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» можливий тільки за умови погашення українською стороною всієї наявної заборгованості.

Довідка: 2 жовтня 2008 г. в ході зустрічі Голови Уряду РФ Володимира Путіна і Прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко було підписано Меморандум про співпрацю в газовій сфері. Одним з ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» з 1 січня 2009 року. ВАТ «Газпром» зберігає можливість продавати безпосередньо кінцевим споживачам України 7,5 млрд. куб. м газу в рік. Документом також підтверджено намір поетапного переходу на ринкові, економічно обгрунтовані і взаємоузгоджені ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території. Умовою виконання положень Меморандуму є повне погашення НАК «Нафтогаз України» всієї наявної заборгованості за поставлений газ.

Існуюча заборгованість була накопичена за контрактом на постачання газу між НАК «Нафтогаз України» і компанією «РосУкрЕнерго» від 14 березня 2008 року. В даний час «РосУкрЕнерго» продає газ НАК «Нафтогаз України» по 179,5 дол. за 1000 куб. м. В Україну поставляється середньоазіатський газ.

Прес-центр
НАК «Нафтогаз України»

Інші новини