Протягом липня 2021 року Оператор газосховищ України закачав 1 млрд куб. м газу до ПСГ

Від початку сезону закачування Оператор газосховищ України наповнив вітчизняні ПСГ природним газом майже у 2 млрд куб. м.

У липні темпи закачування значно зросли порівняно з попередніми місяцями. За останній місяць до українських газосховищ надійшло майже 1 млрд куб. м природного газу.

Запас природного газу в ПСГ

На початок серпня запас природного газу в українських ПСГ становить 17 млрд куб. м*. Це на 23% менше минулорічних показників. Однак на 14,5% вище ніж обсяг газу в українських ПСГ на початку серпня за останні п’ять років.

Закачування газу

Протягом липня 2021 року до підземних газосховищ України надійшло 0,94 млрд куб. м природного газу. Це у 3,4 раза менше порівняно з липнем 2020 року.

Усього від початку цьогорічного сезону закачування до ПСГ закачали 1,86 млрд куб. м газу.

«Митний склад»** та транспортування до ПСГ за тарифами «short haul»***

Станом на 01.08.2021 іноземні трейдери зберігають у режимі «митний склад» 3,8 млрд куб. м газу ‒ на 27 % менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у «short haul» режимі накопичено 2,9 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,6 млрд куб. м, що удвічі менше ніж в аналогічний період 2020 року. Із них обсяг газу, закачаного до ПСГ в режимі «short haul», дорівнює 0,55 млрд куб. м.

«Як ми і прогнозували, у липні – ближче до опалювального сезону ‒ темпи закачування до українських ПСГ збільшилися. Закачування здійснюють українські компанії. І ми плануємо, що на початок опалювального сезону запаси досягнуть 20 млрд куб. м. Поточна ситуація на газовому ринку кардинально відрізняється від минулорічної, і найближчим часом ми не очікуємо активних дій від нерезидентів. Протягом липня вони реекспортували лише 40 млн куб. м газу», ‒ зазначив Сергій Перелома, т.в.о генерального директора Укртрансгазу.

Інші новини