Причиною обмеження газопостачання Київенерго є борги, в разі погашення заборгованості газопостачання буде відновлено

НАК «Нафтогаз України» вимагає від ПАТ «Київенерго» та Київської міської державної адміністрації (КМДА) вжити заходів щодо сплати заборгованості за спожитий природний газ для відновлення гарячого водопостачання киянам.

НАК «Нафтогаз України» вимагає від ПАТ «Київенерго» та Київської міської державної адміністрації (КМДА) вжити заходів щодо сплати заборгованості за спожитий природний газ для відновлення гарячого водопостачання киянам.

За оперативними даними, станом на 7 травня поточного року Київенерго є найбільшим в Україні боржником за спожитий газ. Заборгованість товариства складає 3,447 млрд грн, або більше 13% від загальної заборгованості суб’єктів господарювання перед Нафтогазом (25,733 млрд грн). При цьому за газ, поставлений Київенерго для виробництва електроенергії, товариство заборгувало Нафтогазу 2,468 млрд грн, для виробництва теплової енергії – 0,979 млрд грн. Ця заборгованість була накопичена Київенерго з 2011 року, а більша її частина сформована за чотири місяці 2015 року (2,295 млрд грн) та у 2014 році (0,957 млрд грн).

При цьому, населення, яке є найбільшим споживачем послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання (близько 80% споживання), розраховується з Київенерго вчасно і практично в повному обсязі.

Враховуючи наявність значної заборгованості, тенденцію до її збільшення та відсутність реагування на заклики Нафтогазу розрахуватися за спожитий газ, компанія була змушена по закінченню опалювального сезону надіслати до газорозподільчого підприємства ПАТ «Київгаз» та КМДА доручення на відключення Київенерго від газопостачання.

Слід зазначити, що ряд підприємств теплоенергетики м. Києва, які мають прямі договори з Нафтогазом, сумлінно виконують свої обов'язки щодо оплати за спожитий газ та безперебійно отримують газ для подальшого постачання споживачам (зокрема, ТОВ «Євро–реконструкція», ТОВ «Комфортна оселя» КП «Житло–сервіс», ТОВ «Ковальська–житлосервіс», ТОВ «Теплопостачсервіс», ОСББ «Юність-3» та ін.).

Нафтогаз забезпечує споживачів природним газом відповідно до чинного законодавства України, зокрема, Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», яким чітко регламентовані умови постачання газу, обмеження та відключення від газопостачання. Згідно з постановою КМУ від 27.12.01 №1729 «Про забезпечення споживачів природним газом» постачання газу всім категоріям споживачів здійснюється тільки за умови забезпечення 100% оплати.

Значна заборгованість Київенерго за спожитий газ ускладнює виконання Нафтогазом своїх зобов'язань перед постачальниками імортованого газу. Умови закупівлі імпортованого газу для теплокомуненерго не дають Нафтогазу можливості постачати цей газ без оплати, та, фактично, кредитувати приватні компанії.

Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини