РГК намагається легалізувати та закріпити діючі схеми тіньових оборудок з газом

Заяви РГК про начебто замовний з боку Нафтогазу характер обшуків, які здійснюють правоохоронці в офісі цієї компанії, є провокаційними і покликані відвернути увагу громадськості від крадіжок газу компаніями, що входять до Регіональної газової компанії

Заяви РГК про начебто замовний з боку Нафтогазу характер обшуків, які здійснюють правоохоронці в офісі цієї компанії, є провокаційними і покликані відвернути увагу громадськості від крадіжок газу компаніями, що входять до Регіональної газової компанії.

Нафтогаз нагадує, що правоохоронці проводять обшуки також в Укртрансгазі, останній відбувся минулого тижня. Кожного разу керівництво Укртрансгазу забезпечує максимальне сприяння роботі правоохоронних органів.

З 1 серпня має набрати чинність версія Кодексу газотранспортної системи, затверджена попереднім складом НКРЕКП без врахування пропозицій Укртрансгазу, у порушення законної процедури. Є вагомі підстави вважати, що у створенні цього кодексу брали участь юристи, що працюють на олігарха Дмитра Фірташа, фактичного власника РГК.

Як наслідок, кодекс у його нинішній редакції покликаний закріпити як монополізм облгазів на регіональних ринках, так і можливість для них безкарно займатись несанкціонованим відбором, тобто, крадіжками газу.

Нафтогаз послідовно виступає за якнайскоріше запровадження добового балансування газу в Україні, але заснованого на європейських принципах прозорості і забезпечення інтересів усіх учасників ринку. Запровадження добового балансування, заснованого на діючому кодексі ГТС, створеному для задоволення інтересів облгазів, призведе лише до легалізації схем розкрадання газу і дискредитує саму ідею створення в Україні прозорого та ефективного ринку газу.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»
Інші новини