Рішення щодо безпідставної передачі Укрнафті 2 млрд кубометрів газу Укртрансгазу скасовано

Сьогодні начальник Печерського відділу ДВС Києва скасував акт та постанову державного виконавця від 03.06.2016 року, яким було зроблено спробу передачі від ПАТ «Укртрансгаз» на користь ПАТ «Укрнафти» більше 2 млрд кубометрів газу

Сьогодні начальник Печерського відділу ДВС Києва скасував акт та постанову державного виконавця від 03.06.2016 року, яким було зроблено спробу передачі від ПАТ «Укртрансгаз» на користь ПАТ «Укрнафти» більше 2 млрд кубометрів газу. Постанова держвиконавця була визнана такою, що складена передчасно, оскільки право власності на майно ( обсяги газу) не прийшло до стягувача.

НАК «Нафтогаз України» вітає скасування постанови державного виконавця від 03.06.2016 року та вважає, що суперечка між двома господарюючими суб’єктами має бути вирішена відповідно до законодавства та нормативних актів, які діяли на час фактичного виникнення правової колізії.

Нагадаємо, 03 червня 2016 року представник державної виконавчої служби безпідставно передав ПАТ «Укрнафта» близько 2 млрд куб. м газу, начебто вилучивши його з підземного сховища газу, що управляється ПАТ «Укртрансгаз». Передача газу Укрнафті здійснювалась державним виконавцем у Києві на підставі фіктивного акту про виконавчу дію, яка не мала місця.

Довідково. Газ, про який йдеться, було видобуто Укрнафтою у 2006 році та за рішенням Уряду спрямовано на споживання населенням. Згідно з законодавством, чинним у той час, Укрнафта мала продавати весь товарний газ власного видобутку Нафтогазу за ціною, встановленою державним регулятором НКРЕ, для подальшої реалізації цього газу населенню. Починаючи з 2005 року менеджмент Укрнафти ухилявся від оформлення договорів купівлі-продажу з Нафтогазом, мотивуючи свою відмову низьким рівнем цін, встановлених НКРЕ. Нафтогаз неодноразово висловлював готовність оформити обсяги газу Укрнафти, передані для споживання населенням, за цінами, встановленими державним регулятором у відповідні періоди.

У спробі оформити вилучення газу державний виконавець керувався судовим рішенням № 6/521, винесеним Господарським судом м. Києва у травні 2014 р. 30 березня 2016 р. НАК «Нафтогаз України» подала заяву про перегляд зазначеного рішення за нововиявленими обставинами. Укртрансгаз не укладав договір зберігання газу з Укрнафтою, не приймав в компанії ці обсяги газу на зберігання та, відповідно, не має підстав передавати такі обсяги газу Укрнафті.


Управління по зв'язках з громадськістю
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»Інші новини