Рівень розрахунків підприємств ТКЕ у січні-лютому впав до 36% від вартості спожитого природного газу

Сьогодні ДК “Газ України” розпочала відключення від газопостачання підприємств теплокомуненерго, що не витримують графіків поточних розрахунків та не оформили договори постачання газу на поточний рік.

Станом на 12 лютого загальний борг підприємств ТКЕ за поставлений природний газ перевищив 302 млн. грн., а рівень оплати поставленого газу дорівнює 36%. В нинішньому році ця категорія споживачів спожила понад 2,4 млрд.м 3 природного газу, загальною вартістю 472 млн.грн. Серед найбільших неплатників – Донецька (54,2 млн.грн. боргу), Харківська – (38,3 млн.грн.), Дніпропетровська (32,1 млн. грн.) області.

Через 45 днів після початку нового року, близько 49% від загальної кількості теплокомунальних підприємств так і не оформили нових договорів на постачання природного газу. “Фактично, ми не маємо підстав постачати їм природний газ”, - підкреслив генеральний директор ДК “Газ України” Олександр Кисельов на прес-конференції 12 лютого.

Ситуація ускладнюється ще й тим, що Державний комітет з питань житлово-комунального господарства офіційно рекомендував теплопостачальним організаціям споживати газ без переукладання договорів з ДК „Газ України”. Відповідний лист було підписано 29.01 заступником голови Комітету Олександром Білянським.

ДК “Газ України” звернулася до Генеральної прокуратури України з проханням дати правову оцінку діям службовців Комітету, що заохочують безоплатне та безвідповідальне споживання ресурсів, які належать державі.

“Ми покладаємо повну відповідальність за можливі наслідки обмежень газопостачання на керівників теплокомуненерго, - заявив Олександр Кисельов. – Досі постачання газу відбувалося не завдяки, а всупереч їхнім зусиллям”.

Прес-центр
ДК “Газ України”

Інші новини