Рівень розрахунків підприємств ТКЕ за спожитий газ у січні 2005 року зменшився до 52%

Рівень розрахунків підприємств комунальної теплоенергетики з ДК “Газ України” за спожитий газ зменшився з 87% у грудні 2004 р. до 52% у січні 2005 р. Заборгованість підприємств ТКЕ у січні поточного року склала 133,7 млн. грн.

Протягом січня поточного року підприємства ТКЕ спожили 1,1 млрд. куб. м. природного газу вартістю 276,4 млн. грн. Загальна сума розрахунків за спожитий газ склала 142,6 млн. грн. З них внаслідок скасування у Законі “Про Державний бюджет України на 2005 рік” нульової ставки податку на додану вартість на операції з реалізації імпортованого природного газу 55,6 млн. грн. складають зобов’язання з ПДВ, ще 62,3 млн. грн. – оплата транспортування газу. Таким чином реальна сума оплати за природний газ склала у січні 25 млн. грн., або 16% від вартості спожитого палива.

Близько 130 підприємств ТКЕ протягом січня взагалі не здійснювали оплати природного газу. За такої ситуації Компанія змушена вдаватися до жорстких заходів щодо підприємств боржників. Через вкрай незадовільний рівень розрахунків ДК «Газ України» не підтвердила ресурси природного газу на першу декаду лютого поточного року 251-му з 881-го підприємства комунальної теплоенергетики. Практика призупинень газопостачання буде проваджуватись до повного погашення заборгованості за природний газ.
 

Інші новини