Роз’яснення для ЗМІ

Реалізація природного газу здійснюється відповідно до норм чинного законодавства України

Реалізація природного газу здійснюється відповідно до норм чинного законодавства України.
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» заявляє, що інформація, поширена деяким ЗМІ щодо укладання угоди з ПАТ «Укртрансгаз» на постачання у 2014 році природного газу за ціною 520 дол. США за 1000 куб.м., є некоректною.
Компанія підкреслює, що реалізація природного газу здійснюється відповідно до норм чинного законодавства України. Повноваження щодо регулювання цін на природний газ, тарифів на його транспортування та постачання надано Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 25.12.1996 №1548.
Таким чином, 27 грудня 2013 року між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз» з урахуванням вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель» було укладено договір про закупівлю природного газу на період з 01 грудня 2013 року до 31 грудня 2014 року за ціною, яка діяла на момент укладання договору, а саме 4 233,82 грн. (з урахуванням ПДВ та 2% цільової надбавки відповідно до норм Податкового кодексу).
30 грудня 2013 року НКРЕ було прийнято постанову № 1798, відповідно до якої з 01 січня 2014 року ціну на природний газ для промислових та інших потреб встановлено на рівні 3 113,00 грн. без урахування податку на додану вартість, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ, тарифів на транспортування, розподіл і постачання природного газу. Таким чином, кінцева розрахункова вартість з урахуванням податків та зборів складатиме 3 810,31 грн.
«Нафтогаз України» підкреслює, що питання є суто економічним, та наголошує, що необхідно користуватися перевіреною інформацією, виважено та професійно підходити до підготовки інформаційних матеріалів, адже необ’єктивне висвітлення інформації може негативно вплинути на імідж та діяльність Компанії в Україні й світі.


Управління по зв’язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»


Інші новини