Розʼяснення: Нафтогаз постачає газ напряму 2% домогосподарств України і оголошує ціни лише для своїх клієнтів

Тарифні плани, які щомісяця у відповідності до вимог законодавства оприлюднює ГK «Нафтогаз України», діють для інформування лише чинних і потенційних клієнтів компанії

Тарифні плани, які щомісяця у відповідності до вимог законодавства оприлюднює Газопостачальна компанія «Нафтогаз України», діють для інформування лише чинних і потенційних клієнтів компанії.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867 (із змінами та доповненнями), ціна природного газу для побутових споживачів не регулюється державою з 1 серпня 2020 року. Ціни на газ для своїх побутових і непобутових клієнтів кожен постачальник визначає самостійно. Також з НАК «Нафтогаз України» зняті зобов'язання продавати в рамках спеціальних обов'язків (ПСО) природний газ для населення через газзбутові компанії.

В Нафтогаз входять компанії, які постачають газ побутовим і непобутовим споживачам.

За новими правилами роботи ринку природного газу, населення (побутові споживачі) може купувати газ напряму у ГК «Нафтогаз України» або у будь-якого іншого постачальника. ГК «Нафтогаз України» пропонує зробити це за власними тарифними планами «Місячний» та «Річний».

Газзбути (непобутові споживачі), які постачають природний газ для населення, можуть придбати ресурс у Групи Нафтогаз через ГК «Нафтогаз Трейдинг» за річним контрактом з щомісячним формульним переглядом ціни.

Варто зазначити, що в Україні приблизно 12,5 млн споживачів використовують газ для побутових потреб. За оцінкою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) (лінк на звіт НКРЕКП), у І кварталі 2020 року близько 69% обсягів постачання природного газу населенню здійснювалось постачальниками, контрольні пакети акцій (часток, паїв) яких знаходились у власності операторів ГРМ (об’єднаних під брендом «Регіональна газова компанія»), близько 2% — Групою Нафтогаз та близько 29% обсягів — іншими постачальниками.

 


Департамент з інтегрованих комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
 

 

Інші новини