Розпочато відбір кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради Нафтогазу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розпочало процедуру відбору кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України».

Міністерство економічного розвитку і торгівлі розпочало процедуру відбору кандидатів на посади незалежних членів наглядової ради НАК «Нафтогаз України». До відбору залучено міжнародне рекрутингове агентство Odgers Berndtson, робота якого фінансується Європейським банком реконструкції та розвитку. Наглядова рада Нафтогазу включатиме п’ять членів, три з яких мають бути незалежними, а двоє – призначатимуться урядом.

Вимоги до кандидатів у члени наглядової ради, установчі документи компанії та інформацію щодо реформи корпоративного управління Нафтогазу, розміщено сайті компанії в розділі «Корпоративне управління» за посиланням.

«Управлінська команда Нафтогазу вітає публічний запуск процедури відбору кандидатів до наглядової ради та запрошує кваліфікованих професіоналів подавати свої кандидатури. Формування незалежної наглядової ради за стандартами ОЕСР є необхідною умовою для перетворення Нафтогазу на сучасну та прозору комерційну компанію, головною метою якої буде створення доданої вартості для свого кінцевого власника — народу України», — зазначив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Довідково про реформу корпоративного управління в Нафтогазі

В 2015 році уряд розпочав реформу корпоративного управління в Нафтогазі згідно з принципами ОЕСР по корпоративному управлінню на державних підприємствах. Ці принципи регламентують відносини з акціонерами та зацікавленими особами, вимоги до прозорості та розкриття інформації, розподіл та співвідношення повноважень органів управління на всіх рівнях, а також інші ключові питання корпоративного управління.

5 грудня 2015 р. Постановою № 1002 Кабітнет Міністрів України затвердив новий статут Нафтогазу, положення про наглядову раду компанії та положення про правління компанії, що діятимуть протягом перехідного періоду до 1 квітня 2017 року. Також було затверджено ці документи у редакції, що діятиме з 1 квітня 2017 року.

Внаслідок цих змін незалежна наглядова рада Нафтогазу вперше отримує безпрецедентно широкі повноваження та відповідальність щодо контролю над діяльністю правління компанії. Зокрема, наглядовою радою будуть створені комітети з питань аудиту, питань етики та комітет з призначень та винагород. Також наглядова рада опікуватиметься питаннями комплаєнсу, ризик-менеджменту та запобігання корупції. Таким чином, від професіоналізму членів наглядової ради значною мірою буде залежати ефективність роботи Нафтогазу.Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини