Розрахунки генеруючих компаній Мінпаливенерго за газ у листопаді впали на 30%

Розрахунки енергогенеруючих компаній Мінпаливенерго за спожитий у листопаді природний газ знизилися на 30%. За підсумками місяця ВАТ „Західенерго”, ВАТ „Донбасенерго”, ВАТ „Дніпроенерго” і ВАТ „Центренерго” оплатили лише 64,1% спожитого природного газу.

У листопаді енергогенеруючі компанії спожили 493,7 млн. куб. м. газу вартістю 136 млн. грн., заплативши лише 87,3 млн. грн. (64,1% його вартості). Таким чином, заборгованість енергокомпаній перед ДК “Газ України” за листопад збільшилася на 49 млн. грн.

Найгірший показник з розрахунків має ВАТ „Західенерго”, що виробляє електроенергію, яка експортується за кордон. „Західенерго” оплатила 44,5% вартості газу, „Донбасенерго” – 67,9%, „Дніпроенерго” – 68,4, „Центренерго” – 85%. Загальна сума боргу енергогенеруючих компаній перед ДК „Газ України” за 2003 рік складає 158,4 млн. грн.

Енергогенеруючі компанії та Міністерство палива та енергетики не виконали перед ДК „Газ України” своїх зобов’язань, які передбачені Порядком постачання природного газу тепловим електростанціям енергогенеруючих компаній у 2003 році. Внаслідок безвідповідального ставлення генерацій і Мінпаливенерго до підписаного документу розрахунки за спожитий природний газ впали з 95% у жовтні до 64% у листопаді.

„Мінпаливенерго було зобов’язане контролювати процес щомісячних розрахунків енергогенеруючих компаній за спожитий газ перед ДК „Газ України”, - пояснив заступник голови Ради директорів ДК „Газ України” Іван Варга. – Проте, у міністерстві не доклали практично жодних зусиль для покращення ситуації з поточними розрахунками та виплатою боргів. У такому випадку ДК „Газ України” буде вдаватися до обмеження газопостачання неплатоспроможним енергогенеруючим компаніям”.

Довідка: 4 вересня 2003 року НАК „Нафтогаз України” та Міністерство палива та енергетики підписали Порядок постачання природного газу тепловим електростанціям енергогенеруючих компаній у 2003 р. Відповідно до Порядку енергогенеруючі компанії зобов’язалися вчасно та у повному обсязі оплачувати спожитий газ, терміново погасити заборгованість за 2003 р., виплачувати борги минулих років згідно графіків реструктуризації, а також здійснювати 100% оплату газотранспортних послуг.
 

Інші новини