Щодо обмеження ВАТ «Газпром» обсягів постачання газу в Україну

Компанія вважає, що обмеження постачання газу в Україну суперечить головному принципу технічних умов взаємовідносин між ВАТ «Газпром» та НАК «Нафтогаз України» у газовій сфері. А саме, забезпечення з боку НАК «Нафтогаз України» безперебійного та безаварійного транзиту російського газу європейським споживачам, за умови забезпечення газового балансу України. У такий спосіб ВАТ «Газпром» намагається змусити Україну вдатися до дій, що суперечать положенням Європейської енергетичної хартії.

НАК «Нафтогаз України» згідно з домовленостями президентів України та Російської Федерації у встановлений термін надіслав на адресу ВАТ «Газпром» необхідні документи для врегулювання відносин у газовій сфері. Теж саме стосується й останньої редакції угоди, яку ВАТ «Газпром» надіслав на адресу НАК «Нафтогаз України» 3 березня поточного року.

Разом з тим, Компанія не отримала реакції «Газпрому» на пропозиції щодо врегулювання відносин у газовій сфері. Навпаки, представники ВАТ «Газпром» вдалися до безпрецедентного психологічного тиску як безпосередньо на переговірників від НАК «Нафтогаз України», так й на Україну в цілому.

НАК «Нафтогаз України» заявляє, що може гарантувати безперебійний транзит європейським споживачам доти, доки це не буде погрожувати енергетичній безпеці України. У випадку, якщо «Газпром» продовжить і далі грубо порушувати технічні угоди між двома країнами, знижуючи обсяги поставок середньоазійського газу в Україну, НАК «Нафтогаз України» залишає за собою право вдатися до адекватних та асиметричних дій для захисту інтересів власних споживачів.

НАК «Нафтогаз України» вкотре наполягає на щонайшвидшому розблокуванні переговорного процесу щодо постачання ВАТ «Газпром» середньоазійського газу в Україну на взаємовигідних умовах та в дусі домовленостей президентів двох країн.

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини