Щодо позапланових витрат НАК «Нафтогаз України»

У 2008 році НАК «Нафтогаз України» зіткнулася з низкою факторів, що негативно вплинули на рух обігових коштів та зменшили їх наявність у Компанії. Це призвело до виникнення заборгованості НАК за поточними платежами, зокрема, за імпортований природний газ.

Так, з доходів поточного року Компанія змушена була повністю погасити заборгованість підприємств ТКЕ за 2007 рік перед постачальниками імпортованого природного газу у розмірі 1,6 млрд. грн. Однак, підприємства ТКЕ продовжують накопичення заборгованості у поточному році. Обсяг боргу підприємств комунальної енергетики перед НАК «Нафтогаз України» на сьогодні склав 1,2 млрд. грн.

Крім того, Компанія була змушена сплатити ще й борги з оплати ПДВ за імпортований в Україну у 1 кварталі 2006 року природний газ у розмірі близько 1,6 млрд. грн.

Ситуація, що сьогодні склалася з курсом національної валюти також призвела до незапланованих витрат Компанії. У фінансовому плані НАК «Нафтогаз України» у якості розрахункової позиції по зовнішнім контрактам було встановлено курс гривні на рівні 5,05 грн./$1. Внаслідок зниження курсу гривні протягом жовтня-листопада незаплановані втрати Компанії склали 600 млн. грн.

Таким чином, позапланові втрати Компанії протягом 2008 року склали понад 5 млрд. грн. Слід зауважити, що означена сума фактично відповідає обсягу заборгованості НАК «Нафтогаз України» за поточними розрахунками (з урахуванням вже перерахованих коштів за вересень-жовтень поточного року) за імпортований природний газ.
 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини