Щодо правомірності підвищення цін на газ для промислових споживачів

НАК “Нафтогаз України” спростовує заяву в.о. голови Національної комісії з регулювання електроенергетики (НКРЕ) Василя Котько, про те, що Компанія не мала права підвищувати ціни на газ для промислових споживачів.

Рішення Компанії є правомочним, оскільки станом на 20 січня 2004 р. в Україні не було здійснено державне регулювання цін на природний газ, який поставляється НАК "Нафтогаз України" для промислових споживачів.

Частиною 2 статті 190 Господарського кодексу України (який набув чинності з 01.01.04) встановлено, що підприємство має право самостійно або на договірній основі встановлювати ціни та тарифи на свої товари, роботи і послуги.

Відповідно до статті 190 Господарського кодексу України, ціни та тарифи, які встановлюються підприємством самостійно є вільними. Згідно з частиною 7 Закону України "Про ціни та ціноутворення" вільні ціни (тарифи) встановлюються на всі види товарів, робіт послуг за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання.

Станом на 20.01.04 НКРЕ не прийняла нормативного акту, який би встановлював граничний рівень ціни на природний газ, що поставляється промисловим споживачам. Отже, оскільки державне регулювання не було здійснено, ціни на природний газ, що поставляється промисловим споживачам, є вільними.

НАК “Нафтогаз України” вперше надіслав НКРЕ свої розрахунки та пропозиції щодо зміни ціни на газ для промислових споживачів ще 31.01.2003. Зі змінами та доповненнями вони були надані НКРЕ у вересні 2003 року. 20 та 27 листопада НКРЕ розглядала пропозиції “Нафтогазу України” щодо встановлення цін для промислових споживачів, втім рішення так і не було ухвалене.

Враховуючи, що рівень цін на газ для промислових споживачів визначає спроможність Компанії виконати власні зобов’язання з міжнародних контрактів, а також виходячи з нездатності НКРЕ ухвалити рішення з цього приводу, “Нафтогаз України” реалізував своє право, передбачене статтею 23 Закону України “Про підприємства в Україні”, та встановив ціну на природний газ для промислових споживачів наказом по Компанії.

Інші новини