Щодо сплати ПДВ за імпортований газ

НАК “Нафтогаз України" вважає, що заява Державної митної служби України (ДМСУ) щодо заборгованості Компанії із сплати податку на додану вартість за імпортований газ є недоречною з огляду на тривалу конструктивну взаємодію Компанії з митними органами держави та в умовах посилення в Україні фінансової кризи.

Зокрема, протягом березня-серпня поточного року НАК «Нафтогаз України» закачала до ПСГ 8,772 млрд. куб. м газу на суму близько $1,6 млрд., які були належним чином оформлені та з яких було сплачено $314,9 млн. ПДВ у національній валюті за курсом Національного банку України. Водночас, на рахунок ДМСУ також було перераховано 932 млн. грн. для погашення заборгованості, яка виникла у першому кварталі 2008 року. Окрім того, частково було перераховано кошти на оплату ПДВ за вересень-листопад поточного року. Протягом 2008 року Компанія за поточними рахунками сплатила ПДВ за імпортний газ у сумі 3,891 млрд. грн. Також, з доходів поточного року Компанією було погашено борг зі сплати ПДВ у розмірі 1,561 млрд. грн. за газ імпортований у 1 кварталі 2006 року.

Компанія готова й надалі сплачувати ПДВ за імпортований газ у штатному режимі по мірі надходження коштів від споживачів за реалізоване паливо. Окрім того, Компанія накопичила загалом у підземних сховищах 11,36 млрд. куб. м імпортованого газу для проведення опалювального сезону 2008-09 рр., який ще не реалізовано споживачам та не отримано відповідної оплати за нього.

За цих обставин Компанія вважає за необхідне вирішувати питання розрахунків з державними органами на державницьких засадах, з урахуванням існуючих у країні фінансових складнощів та не нагнітаючи додаткового напруження у суспільстві.
 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини