Щодо стану газотранспортної системи України

НАК «Нафтогаз України» заявляє про те, що її газотранспортна система (ГТС) здатна забезпечити безперебійний та безаварійний транзит російського газу до європейських споживачів, згідно з умовами довгострокових контрактів.

ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» щорічно на об’єктах газотранспортної системи здійснює діагностику трубопроводів та газоперекачувальних агрегатів. Динаміка останніх років показує, що в рамках комплексних корозійних досліджень щорічно перевіряється близько 7 тис. км. Ще близько 2 тис. км газопроводів проходить внутрішньотрубну діагностику. Водночас здійснюються усі необхідні ремонтні роботи. Належний технічний стан вітчизняної ГТС підтверджується безперебійною та надійною роботою протягом усього року.

На всіх об’єктах газотранспортної системи України проводиться реконструкція технічного обладнання для його приведення до європейських стандартів. За останні кілька років було введено в експлуатацію 69 сучасних високоефективних газоперекачувальних агрегатів вітчизняного виробництва. Капітальні вкладення щороку складають 1,2-1,3 млрд. грн.

НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» проводять аналогічні регламентні роботи щодо ремонту та підтримання в належному стані магістральних газопроводів. Водночас, слід зазначити, що Україна жодного разу не зірвала виконання контрактів із постачання газу європейським споживачам.
 

Прес-центр НАК «Нафтогаз України»

Інші новини