Щодо ситуації з теплопостачанням окремих будинків в м. Одеса

Попри те, що в цілому опалювальний сезон в Одесі розпочався вчасно та проходить без зривів, окремі будинки через помилки або безгосподарність керуючих компаній до останнього часу залишались без опалення

Попри те, що в цілому опалювальний сезон в Одесі розпочався вчасно та проходить без зривів, окремі будинки через помилки або безгосподарність керуючих компаній до останнього часу залишались без опалення.

Зокрема, ТОВ «Теплодом-3» лише 28 листопада звернулось до НАК «Нафтогаз України» за укладенням договору на постачання природного газу на опалювальний період 2019/20 рр. В той же день зазначене товариство у встановленому порядку було включено до реєстру споживачів на інформаційній платформі оператора ГТС і почало отримувати газ.

Лише другого грудня була вирішена проблема з опаленням домівок, які обслуговуються ще двома керуючими компаніями – ЖБК «Уют-43» та ЖБК «Кварт-сервіс». При цьому ЖБК «Уют-43» розрахувався з Нафтогазом, а ЖБК «Кварт-сервіс» надав графік погашення заборгованості згідно вимог законодавства. Вже сьогодні зазначені підприємства включені компанією до реєстру споживачів на інформаційній платформі оператора ГТС і мають змогу отримувати газ.

На жаль, залишаються ще два підприємства які не включені до реєстру споживачів: ОК «Суворовський ЖЕК» та ТОВ «Еліткомсервіс Компанія», які обслуговують сотні квартир.

Рівень розрахунків ОК «Суворовський ЖЕК» складає лише 85%. Для досягнення мінімального рівня розрахунків, який дозволяє здійснювати газопостачання (90%), це підприємство має сплатити не менше ніж 339,4 тис. грн.

Рівень розрахунків ТОВ «Еліткомсервіс Компанія» на сьогодні ще менший – 82%. Для досягнення мінімально необхідного для поновлення газопостачання рівня розрахунків підприємство має сплатити не менше, ніж 300,3 тис. грн.

Одразу після виконання цими підприємствами мінімальних вимог законодавства вони будуть внесені до реєстру споживачів та зможуть отримувати газ. Як зазначив перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома, «всі виробники тепла, які приділили увагу початку опалювального сезону, давно отримують газ. Ті ж, що звернулись за укладенням договору несвоєчасно, або не виконали вимог законодавства, створюють проблеми мешканцям будинків, які обслуговують, і навіть намагаються перекласти відповідальність за свою бездіяльність на Нафтогаз. Ще влітку всі виробники тепла були неодноразово поінформовані про стан своєї заборгованості і заходи, які необхідно вжити, щоб не залишити людей без опалення взимку. Закон однаковий для всіх. Тепер Нафтогаз змушений вживати заходів для поновлення у найкоротші строки газопостачання тих виробників тепла, які лише зараз змогли виконати вимоги законодавства».


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»
Інші новини