Шебелинський ГПЗ у І кв. збільшив виробництво нафтопродуктів на 3%, глибину переробки - на 6.4%

Шебелинський ГПЗ, що є основним виробником нафтопродуктів у структурі НАК “Нафтогаз України”, у першому кварталі збільшив виробництво нафтопродукті на 2,94%, до 180,7 тис. тонн. Глибина переробки збільшилася на 6,4%, досягнувши 88,8%, що майже в півтора рази перевищує найкращий показник серед НПЗ України, і значно випереджає середньоєвропейський рівень.

Протягом першого кварталу підприємство продовжувало оптимізувати структуру виробництва, нарощувало глибину переробки сировини та зменшувало втрати.

У січні-березні ГПЗ збільшив переробку газового конденсату та нафти на 1,85% – до 190 тис. тонн. Виробничі потужності заводу були завантажені на 100% завдяки проведеному у 2001-2002 рр. розширенню виробництва. У 2003-2004 рр. черговий етап реконструкції дозволить збільшити виробничі потужності з нинішніх 740 тис. тонн до 1 млн. тонн на рік.

Внаслідок відкриття у вересні 2002 року бітумної лінії в першому кварталі було вироблено 231 тонну шляхових, будівельних та покрівельних бітумів. У поточному році завод також розпочав виробництво бітумної мастики – за перший квартал було вироблено 129 тонн цього нафтопродукту.

Паралельно з початком виробництва бітумів, Шебелинський ГПЗ проводив технологічні заходи, спрямовані на збільшення виробництва цінних екологічно чистих автомобільних бензинів та зменшення виробництва дешевших уайт-спіриту, мазуту та скрапленого газу.

Завдяки проведеним роботам, виробництво світлих нафтопродуктів у першому кварталі збільшилося у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 10% - до 168,4 тис. тонні. Зокрема виробництво бензину А-95 зросло на 58,31% (до 63,5 тис. тонн), дизельного пального – на 38,5% (до 68,5 тис. тонн).

Шебелинський ГПЗ виробляє екологічно чисті автомобільні бензини за технологією американської компанії UOP без застосування свинцевих добавок. Установка каталітичного риформінгу на заводі дозволяє вільно варіювати марки бензинів у виробництві в залежності від потреб ринку.

Нафтопродукти виробництва Шебелинського ГПЗ реалізуються через фірмову мережу АЗС “Нафтогазу України”. В березні мережа АЗС Компанії зросла до 44 станцій а рахунок приєднання до неї 5 АЗС ТОВ “Нафтотранспорт”, розташованих у Миколаївській області.
 

Інші новини