Шведський апеляційний суд зняв обмеження на виконавчі дії за грошовими вимогами Нафтогазу проти Газпрому

Апеляційний суд округа Свеа, Швеція, сьогодні скасував своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром»

Апеляційний суд округа Свеа, Швеція, сьогодні скасував своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу по транзитному контракту між НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром».

Таким чином, суд усунув цю перешкоду до стягнення залишку боргу Газпрому в розмірі понад 2,6 млрд дол. Нафтогаз продовжує процес стягнення в усіх відповідних юрисдикціях. Газпром має можливість зупинити ці дії, сплативши усю суму боргу добровільно.

Суд коротко обґрунтував своє рішення, зазначивши: «Причин, з яких було ухвалення рішення про призупинення виконавчих дій, більше не існує. Попередні рішення щодо призупинення, відповідно, скасовуються». У своєму рішенні суд зазначив, що воно не підлягає оскарженню.

Сьогоднішнє рішення також означає, що суд вважає малоймовірним успіх Газпрому у апеляції рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзитного контракту з Нафтогазом. Ця апеляція розглядається у тому ж суді.

Андрій Коболєв, голова правління Нафтогазу, привітав рішення суду і зазначив, що компанія передбачала саме такий результат цього розгляду.

Станом на сьогоднішній день на заборгованість Газпрому перед Нафтогазом нараховані відсотки у сумі 104 млн дол.


Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини