Sinosure надає Нафтогазу страхове покриття на $1 млрд

Державна експортна кредитна агенція КНР Sinosure та НАК «Нафтогаз України» уклали Меморандум про надання групі Нафтогаз страхової квоти на $1 млрд, що дозволить залучити боргове фінансування та прямі інвестиції з КНР в межах цієї суми

Державна експортна кредитна агенція КНР Sinosure та НАК «Нафтогаз України» уклали Меморандум про надання групі Нафтогаз страхової квоти на $1 млрд, що дозволить залучити боргове фінансування та прямі інвестиції з КНР в межах цієї суми.

Отримання страхового покриття Sinosure не вимагає державної гарантії, а отже Нафтогаз не збільшуватиме навантаження на державний бюджет України для залучення $1 млрд інвестицій в галузь.

Планується, що на першому етапі під страхове покриття Sinosure буде залучено біля $160 млн для фінансування чинних контрактів АТ «Укргазвидобування» з китайськими корпораціями, що постачають бурове обладнання та здійснюють бурові роботи «під ключ».

На другому етапі ще близько $800 млн планується спрямувати на інші проекти групи Нафтогаз, які найближчим часом будуть узгоджені з китайською стороною.

Група Нафтогаз вже має досвід успішного співробітництва з Sinosure. В 2018 році завдяки страховому покриттю від Sinosure для Укргазвидобування було придбано 13 бурових верстатів вартістю біля $140 млн з відстроченням платежу на 5 років. Верстати придбано у китайської компанії Honghua International, що входить до державного аерокосмічного концерну КНР.

Довідково: НАК «Нафтогаз України» — українська національна нафтогазова група, яка здійснює видобування, імпорт, транспортування, зберігання та продаж природного газу, нафти та нафтопродуктів. 100% акцій компанії належать державі. Група Нафтогаз є найбільшим платником податків та дивідендів до державного бюджету України та забезпечує близько 15% надходжень до нього. У 2018 році підприємства групи Нафтогаз видобули 16,6 млрд куб. м газу, 1,9 млн т нафти та конденсату, імпортували 7,0 млрд куб. м газу, забезпечили транспортування 114,6 млрд куб. м газу (напрямок діяльності у процесі відокремлення) та 15,4 млн т нафти, поставили українським споживачам 21,2 млрд куб. м газу та виробили 0,5 млн т нафтопродуктів. Група має зацікавленість у нарощуванні діяльності у сфері енергоефективності та розвитку поновлюваних джерел енергії.

Sinosure – фінансована державою та орієнтована на стратегічні пріоритети страхова компанія, чия місія полягає у розвитку зовнішньої торгівлі та міжнародного економічного співробітництва Китаю. Sinosure є офіційним експортним кредитним агентством китайського уряду. З моменту свого заснування в 2001 році Sinosure демонструє надзвичайно потужне зростання та сприяє фінансуванню численних стратегічних проектів у всьому світі.


Департамент з комунікацій
НАК «Нафтогаз України»Інші новини