Слідство виявило причетність до виникнення аварії на свердловині в Полтавській області працівників правоохоронних органів

Розслідування, що проводиться з метою встановлення причин виникнення пожежі на свердловині №111 Кулічихінського нафтогазоконденсатного родовища в Полтавський області, виявило причетність до крадіжки газового конденсату, внаслідок якої сталася аварія, працівника ГПУ “Полтавагазвидобування” та двох співробітників відділу державної служби охорони при Миргородському РВУ МВС України в Полтавській області.

Працівників ВДСО, які в день аварії чергували на об’єктах ДК «Укргазвидобування», та оператора видобутку нафти і газу Куличихінскьої УКПГ було затримано у ході слідства. Ці особи підозрюються у зловживанні службовим становищем та здійсненням на постійній основі крадіжок газового конденсату з трубопроводу.

Забезпечення прозорого ходу слідства вдалось досягнути завдяки плідному співробітництву ДК „Укргазвидобування”, Генеральної прокуратури та Міністерства внутрішніх справ України. Розслідування щодо виявлення справжніх причин аварії на свердловині також відкрило для Компанії нові можливості співробітництва з управлінням МВС України на Полтавщині та прокуратурою області для запобігання скоєнню крадіжок газового конденсату у майбутньому.

Водночас, Компанія здивована діями правоохоронців на місцях. Так, з метою уникнути відповідальності за дії своїх співробітників, керівництво Миргородського відділу УМВС ініціювало звільнення з посад затриманих охоронців, датувавши наказ про звільнення днем, що передував виникненню пожежі на свердловині. ДК „Укргазвидобування” засуджує таку поведінку представників правоохоронних органів та вживатиме найжорсткіших заходів щодо працівників Компанії, причетних до розкрадання державного майна.

Довідка. Протягом 2003 року ДК “Укргазвидобування” передала правоохоронним органам 328 матеріали по факту скоєних крадіжок газового конденсату. На підставі переданої інформації правоохоронними органами відкрито 38 адміністративних, 93 кримінальні справи та передано 46 повідомлень до місцевих органів влади. До суду передано 38 кримінальних справ, за якими засуджено 42 особи.

В 2003 році в Полтавський області за підозрою у скоєнні крадіжок газового конденсату затримано 50 осіб та 32 спеціалізовані транспортні засоби для перевезення газового конденсату. За фактом споєння крадіжок правоохоронними органами відкрито 34 кримінальні справи. Лише 6 з них було доведено до суду. Інформація про засуджених осіб невідома.

Протягом першого кварталу 2004 року за обвинуваченням в розкраданні державного майна на об’єктах ДК «Укргазвидобування» порушено 23 кримінальні справи (зокрема, в Полтавській області – 15). Лише дві справи були доведені до суду.

Інші новини