Сьогодні парламент вирішуватиме питання, важливі для розвитку нафтогазового комплексу України

Сьогодні Верховна Рада України має розглянути низку законопроектів, прийняття яких може суттєво вплинути на подальший розвиток нафтогазової галузі країни

Сьогодні Верховна Рада України має розглянути низку законопроектів, прийняття яких може суттєво вплинути на подальший розвиток нафтогазової галузі країни. НАК «Нафтогаз України» підтримує прийняття цих проектів як необхідних для реалізації стратегії енергонезалежності України.

Депутати можуть не допустити ліквідацію «Чорноморнафтогазу»

Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» втратило доступ до більшості родовищ корисних копалин та виробничих активів, а також до первинної бухгалтерської, податкової та фінансової документації за відповідний період. Банківські рахунки Товариства арештовані кредиторами, що унеможливлює ведення господарської діяльності.

Зокрема загальна сума претензій, вимог та позовних заяв від кредиторів до «Чорноморнафтогазу» становить більше 500 млн гривень. Проти Товариства відкрито 50 виконавчих проваджень на загальну суму біля 240 млн грн.

У той же час «Чорноморнафтогаз» надавав доказову базу для розгляду позову України проти Росії у Європейському суді з прав людини, а також для трибуналу щодо порушень Російською Федерацією своїх зобов’язань за Конвенцією ООН з морського права 1982 року.

Крім того, компанія виступає співпозивачем з НАК «Нафтогаз України» в інвестиційному спорі проти Російської Федерації щодо втрати або неможливості використання «Нафтогазом» майна та неотримання доходів на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь внаслідок тимчасової окупації Автономної Республіки Крим.

Ліквідація «Чорноморнафтогазу» значно погіршила б перспективи розгляду зазначених справ для української сторони та позбавила б шансів на повернення закордонних активів товариства, серед яких спеціалізоване морське судно, яке знаходиться у Мексиканській затоці і не було втрачене внаслідок анексії Криму.

Законопроект №5370 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стабілізації діяльності Державного акціонерного товариства «Чорноморнафтогаз» у зв`язку з тимчасовою окупацією території України», який буде розглядатись сьогодні, передбачає встановлення тимчасового мораторію на виплату кредиторської заборгованості через форс-мажорні обставини, в яких опинилась компанія. Його прийняття дозволить «Чорноморнафтогазу» продовжити участь у судових процесах проти російської сторони та в перспективі відновити платоспроможність товариства і почати розрахунок з кредиторами.

Дерегуляція у нафтогазовидобуванні – крок до енергонезалежності

НАК «Нафтогаз України» вважає прийняття законопроекту №3096 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення деяких аспектів нафтогазової галузі» необхідним для розвитку видобування газу в Україні. Передбачене законопроектом значне прискорення – з кількох десятків до трьох місяців – строків отримання земельних ділянок для здійснення видобутку нафти і газу, безумовно, сприятиме збільшенню вітчизняного видобування та виконанню програми 20/20.

Зокрема, законопроект гарантує безперешкодний доступ видобувача до свердловини через закріплення права сервітуту (обмеженого права користування землею, встановлене законом або договором). Крім того, передбачається скасування необхідності отримання гірничих відводів, яке зазвичай займає багато часу, та запроваджується єдине погодження на зняття і перенесення ґрунту. Також свердловини позбавляються статусу об’єктів містобудування, реєстрація яких із присвоєнням поштової адреси триває понад один рік.

За словами голови правління ПАТ «Укргазвидобування» Олега Прохоренко, прийняття законопроекту означатиме «реальну дерегуляцію галузі та збільшення долі газу власного видобутку у внутрішньому споживанні». Очільник «Укргазвидобування» звернувся до народних депутатів із закликом проголосувати за надважливий для газовидобувної галузі законопроект.

Підвищення прозорості у видобувних галузях

Проект закону «Про розкриття інформації у видобувних галузях» розроблено групою народних депутатів для впровадження в Україні міжнародних стандартів та передових практик розкриття інформації у видобувних галузях відповідно до Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (ІПВГ). Ці стандарти впроваджуються у 48 країнах світу, в т. ч. у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США.

Законопроект передбачає надання громадськості доступу до повної та об’єктивної інформації щодо платежів суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, на користь державного та місцевих бюджетів, створення передумов для суспільно відповідального використання корисних копалин загальнодержавного значення.
Його прийняття дозволить посилити роль громадськості та місцевих громад у вирішенні питань, пов’язаних із використанням та управлінням корисними копалинами загальнодержавного значення.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини