Спікер українського парламенту закликає США до санкцій проти Північного потоку – 2, щоб попередити російську агресію у Балтиці подібну до нападу в Азовському морі

Цього тижня голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до віце-президента США Майка Пенса та керівників Конгресу.

Цього тижня голова Верховної Ради України Андрій Парубій звернувся до віце-президента США Майка Пенса та керівників Конгресу. У своєму листі він закликав Сполучені Штати та Конгрес США запровадити вагомі економічні санкції проти Російської Федерації через її незаконні й агресивні дії проти України в Чорному та Азовському морях 25 листопада.

Серед іншого спікер наголосив, що Російська Федерація може використати газопровід Північний потік – 2 у Балтійському морі як надуманий привід для воєнних дій. Таран, обстріл і захоплення трьох українських суден Росія пояснила можливою загрозою незаконно збудованому Керченському мосту. Два десятки українських моряків узяли заручниками та тримають в ув’язненні в Москві. Росія часто використовує «безпеку стратегічно важливої інфраструктури» як привід для відмови українським кораблям у проході через Керченську протоку, незважаючи на чинні угоди між двома країнами.

На відміну від газопроводу Північний потік, у проектах Північний потік – 2 та Турецький потік російський Газпром є єдиним власником трубопроводів, а також газу, який ними транспортуватиметься, поки він не дістанеться Німеччини та Туреччини відповідно. Посилаючись на необхідність захисту цих стратегічно важливих об’єктів інфраструктури, Кремль може надалі збільшувати свою військову присутність у Балтійському та Чорному морях. Така ситуація загрожує безпеці міжнародній морській та повітряній навігації в цих регіонах та сприяє подальшим ворожим діям Росії проти європейських країн.

У цьому контексті спікер Парубій закликав віце-президента Пенса застосувати розділ 232 Закону США «Про протидію ворогам Америки санкціями». Цей закон дає повноваження Адміністрації Президента США накладати санкції на інвестиції, товари, послуги та технології, спрямовані на реалізацію російських проектів з будівництва трубопроводів для експорту енергореcурсів. Спікер українського парламенту також звернувся до Конгресу з проханням ухвалити проект Закону «Про захист Америки від агресії Кремля», який містить додаткові енергетичні та банківські санкції.

Свій лист Андрій Парубій завершив, наголосивши, що треба активно зміцнювати верховенство права в світі й карати тих, хто порушує суверенітет інших держав, та закликав до негайних дій для запобігання поширенню російської військової агресії в Європі.

Департамент з корпоративних комунікацій
Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України»Інші новини