Спільна заява України, Єврокомісії та РФ щодо газу

У продовження угоди в рамках так званого «зимового пакету», а також у світлі Мінської декларації, 20 березня в Брюсселі відбулися консультації ...

У продовження угоди в рамках так званого «зимового пакету», а також у світлі Мінської декларації, 20 березня в Брюсселі відбулися консультації між Європейською комісією, Російською Федерацією та Україною.

Сторони підтвердили, що «зимовий пакет» виконується, забезпечуючи необхідні поставки газу, які покривають як внутрішні потреби України, так і безперебійний транзит до ЄС.

Сторони дійшли згоди, що підготовку до поставок газу наступної зими необхідно почати зараз. У зв'язку з цим сторони домовилися про наступне:

а) Російська Федерація за запитом розгляне можливість поквартального надання знижки на ціну природного газу, передбачену контрактом між Нафтогазом і Газпромом, в розмірі, що відповідає зниженню експортного мита, що надається Урядом Російської Федерації.

б) Україна розгляне можливість закупівлі достатніх обсягів газу, необхідних для заповнення сховищ. Україна і далі забезпечуватиме надійний транзит газу до ЄС.

в) Європейська комісія розгляне можливості того, як вона може докласти максимальних зусиль для надання допомоги.

Ґрунтуючись на цих висновках, Сторони дійшли згоди, що група експертів повинна опрацювати деталі вищезазначених положень та запропонувати проект документу до наступної тристоронньої зустрічі.

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив: «Спільна заява - це відправна точка для подальшої дискусії про умови постачання російського газу в Україну до завершення розгляду по контракту на поставку газу в Арбітражному інституті Стокгольму. Ми дякуємо віце-президенту Шевчовичу за підтримку та організацію конструктивної зустрічі між сторонами».


Управління по зв‘язках з громадськістю
Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України»Інші новини